کیف و کفش مدرسه، چه شکلی باید باشه؟

در انتخاب کیف مناسب برای دانش‌آموزان کوله‌پشتی به دلیل ایجاد فشار کمتر به بدن نسبت به کیف دستی، ترجیح داده می‌شود.

کیف و کفش مدرسه، چه شکلی باید باشه؟

در انتخاب کیف مناسب برای دانش‌آموزان کوله‌پشتی به دلیل ایجاد فشار کمتر به بدن نسبت به کیف دستی، ترجیح داده می‌شود.

به دلیل قرار گرفتن دانش‌آموزان در سن رشد، هرگونه فشار بیش از اندازه به ستون فقرات می‌تواند موجب ایجاد مشکلاتی مانند انحراف ستون مهره‌ای به طرفین شود و در این شرایط، انتخاب کیف و کفش استاندارد و مناسب با وضعیت جسمانی دانش‌آموزان ضروری است.

دکتر عبدالحسین مهدی‌نسب اظهار کرد: در انتخاب کیف مناسب برای دانش‌آموزان کوله‌پشتی به دلیل ایجاد فشار کمتر به بدن نسبت به کیف دستی، ترجیح داده می‌شود. باید توجه داشت که بندهای کوله‌پشتی حتما پهن و دارای پد باشند و هنگام استفاده، هر دو بند کوله‌پشتی روی شانه‌ها قرار گیرد تا فشار یکنواختی به شانه‌ها وارد شود.

مهدی‌نسب افزود: لبه بالایی کوله‌پشتی باید همسطح شانه‌ها قرار گیرد و عرض آن نیز نباید بیش از فاصله دو شانه باشد

این متخصص ارتوپد گفت: کفش باید در پای دانش‌آموزان انعطاف‌پذیر و نرم باشد، قسمت جلویی آن باید گشاد و جادار باشد تا موجب فشار به شست پا و در نتیجه ایجاد انحراف انگشت شست پا نشود.

وی افزود: توصیه می‌شود حتما ارتفاع پاشنه کفش برای دانش آموزان حدود یک اینچ از کف کفش باشد، جنس آن هم حتما نرم باشد. کفش‌های زیپ‌دار به دلیل راحت‌تر باز و بسته شدن به انواع دیگر ترجیح داده می‌شوند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب