بیش از 8500 دانش آموز عراقی در مدارس ایران تحصیل می‌کنند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کشور عراق درجمهوری اسلامی ایران دارای مدارس خاص و مستقلی است، گفت: بیش از 8500 دانش آموز عراقی در مدارس ایرانی تحصیل می‌کنند.

بیش از 8500 دانش آموز عراقی در مدارس ایران تحصیل می‌کنند

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه کشور عراق درجمهوری اسلامی ایران دارای مدارس خاص و مستقلی است، گفت: بیش از 8500 دانش آموز عراقی در مدارس ایرانی تحصیل می کنند.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، علی اصغر فانی در دیدار با محمداقبال عمرالصیدلی، وزیر تربیت دولت جمهوری اسلامی عراق ، اظهار کرد: در حال حاضر بیش از 13 میلیون دانش آموز در 105 هزار مدرسه کشور با مشارکت یک میلیون معلم فعالیت آموزشی می‌کنند و تا 15 روز دیگر شاهد بازگشایی مدارس هستیم.

وی افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نظام آموزشی کشور با تأسی از فلسفه تعلیم و تربیت منطبق بر موازین اسلامی، اقدام به تهیه سند تحول بنیادین کرد که در حال حاضر مبنای اقدامات آموزش و پرورش دولت ایران است و می‌تواند مورد استفاده آموزش و پرورش دولت عراق نیز باشد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ایران در شهرهای اربیل، بغداد، نجف، کربلا و بصره دارای مدارس خاص و مستقلی است، تصریح کرد: این مدارس در سال‌های اخیر به دلیل شرایط جنگ، دچار خساراتی شده و در برخی موارد به جاهای دیگر واگذار شده است که از دولت عراق می‌خواهیم تا معادل زمین این مدارس را به دولت ایران بدهد تا آموزش و پرورش بتواند مدارس استاندارد احداث کند.

فانی ادامه داد: در حال حاضر علاوه بر مدارس خاص و مستقل دولت عراق در ایران، بیش از 8500 دانش آموز در کنار دانش آموزان ایرانی تحصیل می‌کنند و آموزش و پرورش می‌تواند در موضوعات آموزش نیروی انسانی توانمند در مدارس، تألیف و تدوین کتب درسی، استفاده از توانمندی بخش خصوصی در توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، ساخت و ساز مدارس ایمن و استاندارد، استفاده از مجلات آموزشی و کمک آموزشی و تولید محتوای الکترونیکی مورد نیاز دانش آموزان عراقی همکاری‌هایی را به دولت دوست و همسایه عراق ارائه کند.

وزیر آموزش و پرورش از آمادگی ایران برای برگزاری دوره‌های آموزشی مدرسان و معلمان عراقی اشاره کرد و افزود: کشور ایران در حوزه سواد آموزی بزرگسالان و تولید وسایل کمک آموزشی توفیقات خوبی داشته است و می‌تواند برای تحکیم آموزش دانش آموزان، واجد اهمیت و کارآیی باشد.

وی از تولید و چاپ سالانه 40 میلیون نسخه مجله آموزشی متناسب با موضوعات درسی برای دانش آموزان ایرانی خبر داد و گفت: این مجلات در کنار کتاب‌های درسی و محتواهای الکترونیکی می‌تواند باعث فهم بهتر مطالب درسی باشد و در این زمینه نیز آمادگی داریم با آموزش و پرورش دولت عراق همکاری‌هایی را داشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: به دلیل تشابهات فرهنگی و وجود مرزهای مشترک بین 2 کشور ایران و عراق، به نظر می‌رسد تأسیس مدارس بین الدولی برای هر دو کشور مفید باشد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب