نوروز 96

افتتاح دانشکده مهندسی مشترک دانشگاه صنعتی اصفهان و سلیمانیه

با حضور هیئت عالی‌رتبه دانشگاه صنعتی اصفهان در اقلیم کردستان عراق، نخستین دانشکده مهندسی مشترک میان این دانشگاه و دانشگاه سلیمانیه عراق افتتاح شد.با حضور هیئت عالی‌رتبه دانشگاه صنعتی اصفهان در اقلیم کردستان عراق، نخستین دانشکده مهندسی مشترک میان این دانشگاه و دانشگاه سلیمانیه عراق افتتاح شد.

به گزارش ایسنا ، این دانشکده مهندسی مشترک با حضور مسئولان بلندپایه هر دو دانشگاه، سرکنسول جمهوری اسلامی ایران در سلیمانیه عراق، رایزن‌های علمی و فرهنگی سفارت ایران در اقلیم کردستان عراق و مسئولان محلی و استانی سلیمانیه و در راستای گسترش همکاری‌های علمی بین‌المللی دانشگاه صنعتی اصفهان در محل دانشگاه سلیمانیه اقلیم کردستان عراق افتتاح شد.

بر اساس تفاهم‌نامه صورت گرفته مقرر است، این دانشکده در مقطع کارشناسی رشته‌های مهندسی کامپیوتر و کنترل، مهندسی مکانیک و مهندسی شیمی از ترم اول سال تحصیلی 2017-2016 اقدام به جذب دانشجو کند.

همچنین بر اساس این تفاهم‌نامه، دانشگاه صنعتی اصفهان در خصوص تدوین برنامه درسی، تأمین کادر هیئت‌علمی و نظارت بر نحوه ارایه دروس این دانشکده با دانشگاه سلیمانیه همکاری کرده و تعدادی از واحدهای درسی و آزمایشگاهی کوتاه مدت این دانشکده نیز در دانشگاه صنعتی اصفهان ارایه خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه صنعتی اصفهان ، برنامه‌ریزی به منظور پذیرش دانشجویان در دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری از برنامه‌های آتی تفاهم‌نامه همکاری مشترک میان دانشگاه صنعتی اصفهان و دانشگاه سلیمانیه عراق است.

منبع :

تکنولوژی زیستی از زیست شناسی چهارم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربی)
دبیر : سجاد عبیری