«جشنواره ملی گیاهان دارویی و طب سنتی» برگزار می‌شود

سومین «جشنواره ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی» توسط معاونت علمی و فناوری ریاست با هدف تجاری‌سازی و انتقال فناوری در حوزه داروهای گیاهی و گیاهان دارویی برگزار می‌شود.

«جشنواره ملی گیاهان دارویی و طب سنتی» برگزار می‌شود

سومین «جشنواره ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی» توسط معاونت علمی و فناوری ریاست با هدف تجاری‌سازی و انتقال فناوری در حوزه داروهای گیاهی و گیاهان دارویی برگزار می‌شود.

«جشنواره ملی گیاهان دارویی و طب سنتی» برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار علمی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ سومین جشنواره ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از 15 تا 18 شهریورماه سال جاری در مصلای امام خمینی (ره) از ساعت 9 صبح تا 19 برگزار می‌شود.
در این جشنواره 500 شرکت و 130 نهاد و سازمان مرکز تحقیقاتی با بیش از یک هزار و 400 محصول جدید و 80 فناوری عرضه‌شده در فن‌بازار ارائه می‌شود همچنین لازم به ذکر است که با روی آوردن ستادهای زیرمجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به بخش دانش‌آموزی و توسعه هر ساله آن، در این جشنواره نیز بیش از 100 فناوری در بخش دانش‌آموزی ارائه می‌شود.
فن‌بازار تخصصی، نمایشگاه جشنواره، کارگاه‌های آموزشی و تخصصی بخش سلامت‌کده‌ها، فستیوال دانش‌آموزی و جایزه برترینهای دانش‌آموزی از جمله بخشهای این جشنواره است.
از اهداف اصلی برگزاری «جشنواره ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی» نیز می‌توان به ایجاد زمینه‌های ظهور، خلاقیت و توانایی‌های بالقوه دانش‌آموزان، جوانان و ارائه دستاوردهای پژوهشی و فناوری آینده‌سازان ایران اسلامی، ارتقای سطح دانش عمومی در زمینه صیانت و حفاظت از ذخایر موجود در اکوسیستم‌های طبیعی در حوزه گیاهان دارویی، تسهیل فرآیند تجاری‌‌سازی و انتقال فناوری در حوزه داروهای گیاهی و گیاهان دارویی، فراهم کردن شرایط مناسب برای سرمایه‌گذاران و بازرگانان داخلی و خارجی و معرفی محصولات نوین تولیدی و استاندارد جهت مصارف داخل کشور و صادرات و برخی موارد دیگر اشاره کرد.
موضوعات و محورهای این جشنواره نیز شامل محصولات و فرآورده‌های طبیعی فناوری بنیان جدید و نو‌آورانه، داروهای طبیعی بیماریهای خاص، گیاهان دارویی و فرآورده‌های طبیعی در اقتصاد بدون نفت، داروهای گیاهی نوین و نوترکیب، محصولات ارگانیک، طب سنتی و حفظ الصحه، تجارت و صادرات محصولات و کالاهای دانش‌بنیان، آموزش، فرهنگ‌سازی و دانش بومی، حفظ ذخایر ژنتیکی و تنوع زیستی، اشتغال‌زایی و کارآفرینی، اهلی‌سازی و تکثیر خارج از عرصه گیاهان دارویی استراتژیک و پرمصرف، محصولات و لوازم بهداشتی و آرایشی طبیعی، ایجاد و گسترش کسب و کارهای نوپا و برخی موارد دیگر می‌شود.
لازم به ذکر است که افتتاحیه این نمایشگاه روز دوشنبه، پانزدهم شهریور ماه جاری رأس ساعت 9 صبح در مصلای امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب