این یخچال خرید شیر و سس را یادآوری می‌کند

محققان بر روی ساخت یخچالهایی کار می‌کنند که به ساکنان خانه برای خرید مایحتاجشان یادآوری می‌کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت مایکروسافت همکاری جالب توجهی را با شرکت سازنده یخچال و فریزر Liebherrآغاز کرده است. در این پروژه مجموعه ای از ماشین آلات پیشرفته مایکروسافت در دل یکی از یخچالهایLiebherr قرار گرفته تا از این پس این وسیله کاربردی تنها به عنوان یک خنک کننده عمل نکند.

آنچه که در این پروژه ساخته می شود نوعی یخچال هوشمند است که ضمن ایجاد سرمایش لازم برای حفظ تازگی مواد غذایی، به ساکنان خانه یادآوری می کند که چه مواد غذایی در حال اتمام است و باید برای خرید آنها اقدام کرد.

این یخچال جدید نوعی جعبه بزرگ هوشمند متصل به اینترنت به شمار می آید که تا پیش از این نظیری برای آن وجود نداشته است.

این فناوری به گونه ای با عملکرد یخچال تلفیق شده تا بتواند پاکت محتوی شیر، قوطی انواع سس و سایر ظروف نگهداری مواد غذایی را تشخیص دهد.

در دل این یخچال از دوربینها و فناوری تشخیص اشیاء استفاده شده تا شناسایی مواد غذایی که در آن نگهداری می شود به راحتی صورت گیرد.

نکته جالب توجه امکان برقراری ارتباط میان این یخچال و تلفن همراه هوشمندی است که با سیستم عامل اندروید،iOS و ویندوز کار می کند.

بدین ترتیب می توان امیدوار بود که در آینده نسل متفاوتی از یخچالها سر از خانه ها درمی آورند که به افراد برای خرید هوشمندانه و اقتصادی مواد غذایی کمک می کنند.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب