این یخچال خرید شیر و سس را یادآوری می‌کند

محققان بر روی ساخت یخچالهایی کار می‌کنند که به ساکنان خانه برای خرید مایحتاجشان یادآوری می‌کند.

این یخچال خرید شیر و سس را یادآوری می‌کند

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت مایکروسافت همکاری جالب توجهی را با شرکت سازنده یخچال و فریزر Liebherrآغاز کرده است. در این پروژه مجموعه ای از ماشین آلات پیشرفته مایکروسافت در دل یکی از یخچالهایLiebherr قرار گرفته تا از این پس این وسیله کاربردی تنها به عنوان یک خنک کننده عمل نکند.

آنچه که در این پروژه ساخته می شود نوعی یخچال هوشمند است که ضمن ایجاد سرمایش لازم برای حفظ تازگی مواد غذایی، به ساکنان خانه یادآوری می کند که چه مواد غذایی در حال اتمام است و باید برای خرید آنها اقدام کرد.

این یخچال جدید نوعی جعبه بزرگ هوشمند متصل به اینترنت به شمار می آید که تا پیش از این نظیری برای آن وجود نداشته است.

این فناوری به گونه ای با عملکرد یخچال تلفیق شده تا بتواند پاکت محتوی شیر، قوطی انواع سس و سایر ظروف نگهداری مواد غذایی را تشخیص دهد.

در دل این یخچال از دوربینها و فناوری تشخیص اشیاء استفاده شده تا شناسایی مواد غذایی که در آن نگهداری می شود به راحتی صورت گیرد.

نکته جالب توجه امکان برقراری ارتباط میان این یخچال و تلفن همراه هوشمندی است که با سیستم عامل اندروید،iOS و ویندوز کار می کند.

بدین ترتیب می توان امیدوار بود که در آینده نسل متفاوتی از یخچالها سر از خانه ها درمی آورند که به افراد برای خرید هوشمندانه و اقتصادی مواد غذایی کمک می کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب