بررسی ذخیره‌سازی انرژی با نانو مواد

از سوی ستاد توسعه فناوری نانو ششمین سخنرانی متخصصان ایرانی غیرمقیم در حوزه فناوری نانو با موضوع «سنتز و ارزیابی خواص نانو مواد» برای کاربردهای ذخیره‌سازی انرژی برگزار شد.

بررسی ذخیره‌سازی انرژی با نانو مواد

به گزارش ایسنا، طرح «همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم» به منظور ایجاد ارتباط موثر دانشمندان غیرمقیم با همتایان داخلی و مراکز علمی و فناوری منتخب توسط معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و بنیاد ملی نخبگان‌ تدوین شده و در حال اجراست.

بر این اساس، ستاد توسعه فناوری نانو با همکاری بنیاد ملی نخبگان در راستای استفاده از ظرفیت علمی و پژوهشی متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیرمقیم در مراکز علمی، فناوری و صنعتی کشور، ترغیب، تسهیل و ایجاد انگیزه برای بازگشت دانش‌آموختگان و محققان غیرمقیم به کشور، ارتقای سطح علمی و پژوهشی پایگاه تخصصی همکار و کمک به تاسیس شرکت‌های دانش‌بنیان در حوزه‌های فناوری پیشرفته اقدام به اجرای طرح « همکاری با متخصصان و دانشمندان برجسته ایرانی غیرمقیم» کرده است.

ششمین سخنرانی متخصصان ایرانی غیرمقیم در حوزه فناوری‌نانو در راستای تحقق طرح «همکاری با متخصصان و دانشمندان ایرانی غیرمقیم» با موضوع «سنتز و ارزیابی خواص نانومواد برای کاربردهای ذخیره‌سازی انرژی (باتری‌های یون لیتیوم و سدیم، ابرخازن‌ها و پیل‌های سوختی الکتروکاتالیستی)» در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد.

در این نشست دکتر بنیامین ظهیری سبزوار محقق پسادکتری در دانشگاه‌های البرتا و سپس بریتیش کلمبیا کانادا سخنرانی با موضوع «Synthesis and characterization of energy storage materials (Li-ion and Na-ion batteries, supercapacitors, fuel cell electrocatalyst)» «سنتز و ارزیابی خواص نانومواد برای کاربردهای ذخیره‌سازی انرژی (باتری‌های یون لیتیوم و سدیم، ابرخازن‌ها و پیل‌های سوختی الکتروکاتالیستی)» با حضور دانشجویان و اساتید علاقه‌مند ارائه کرد.

در این نشست در خصوص موضوعاتی چون لیتیوم یون و باتری یون سدیم، ابرخازن‌ها، نانومواد برای الکترودهای باتری، زیست توده مشتق شده مواد الکترود، روش‌های سنتز و تکنیک‌های مورد استفاده برای توصیف لیتیوم یون و مواد سدیم-یون بحث و تبادل نظر شد.
 

دکتر بنیامین ظهیری سبزوار، از سال ۲۰۱۲ محقق پسادکتری در دانشگاه‌های البرتا و سپس بریتیش کلمبیا کانادا است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب