به ستاره قطبی پیام بفرستید

تصور کنید این نسخه قرن ۲۱ پیام‌رسانی در بطری است، اما در عوض اینکه پیام را به دریا بیندازید آن را به ستاره قطبی می‌فرستید؛ جایی که بشر هرگز به آنجا نخواهد رفت.

به ستاره قطبی پیام بفرستیدبه گزارش کلیک، همه این‌ها به لطف پروژه جدید آژانس فضایی اروپایی(ESA) بانام “پاسخ ساده به اجزای پیام” امکان‌پذیر است.  همان‌طور که در وبلاگ ESA نوشته‌شده “یک پیغام جهانی ـ یک نوع کپسول زمان بین ستاره‌ای ـ به سمت ستاره قطبی فرستاده خواهد شد که ۴۳۴ سال نوری از ما فاصله دارد. همین‌طور کسانی که به پروژه کمک می‌کنند، مرکز فناوری نجوم انگلیس، دانشگاه ادینبورگ و محققین دانشگاه جان هاپکینز و رصدخانه جنوبی اروپا هستند.

هرکسی از سراسر جهان می‌تواند یک پیام اضافه کند که درنهایت به فضا ارسال خواهد شد. شما تا ۱۶ سپتامبر فرصت دارید سری به وب‌سایت پروژه بزنید، زبان موردنظر را انتخاب کنید و سپس ” Contribute”  را بزنید. در آنجا شما باید به سوال پاسخ دهید “تعاملات زیست‌محیطی کنونی ما چگونه بر آینده اثر خواهد گذاشت؟”

بنابراین چندان هم رایگان نخواهد بود، هرچند شما می‌توانید سوال را بر اساس تناسب پاسخ دهید. علت این راهنمایی  این است که ESA امیدوار است همکاری افراد را “در گفتگوی درک تمدن و نقش آن در شکل‌دهی محیط آینده…” جلب کند.

طبق اظهارات ESA “همه پاسخ‌های این سوال از طریق ایستگاه سیبرروس به فضا انتقال داده می‌شود.” این آژانس می‌گوید “ما درواقع یک پیام در بطری ایجاد می‌کنیم که دیدگاه آینده زمین را به فضا ارسال خواهد کرد.”

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب