وب سایتی که به یاری بیماران ریوی آمد

میلیون‌ها نفر از افرادی که از علایم بیماری ریوی رنج می‌برند می‌توانند از فواید یک وب‌سایت جدید بهره‌مند شوند که به پزشکان کمک می‌کند که پیشرفت بیماری را به تاخیر بیندازند.

وب سایتی که به یاری بیماران ریوی آمدبه گزارش کلیک، تقریبا ۳۰۰ میلیون نفر در دنیا به بیماری‌های مزمن انسدادی ریوی یا COPD مبتلا می‌شوند. نوع شغل، گرد و غبار و آلودگی و آسم می‌تواند شانس بیماری را افزایش دهد. بیماری‌ COPD  به عنوان آمفیزم، برونشیت مزمن و ریه افراد سیگاری شناخته شده است. جمعیت پیر یکی از دلایل تعدد موارد COPD است، ریه ضعیف با بالارفتن سن و قرار گرفتن در معرض آلودگی‌ها، شانس بیماری را بالا می‌برد. پیش‌بینی می‌شود در ۲۰ سال آینده تعداد بیماران COPD، پنجاه درصد افزایش یابد.

وب‌سایت بیماری‌های COPD یک ابزار انلاین است که توسط یک تیم از پژوهشگران ساخته شده است. پژوهشگران با استفاده از داده‌های ۵۸۰۰ بیمار در کانادا، آمریکا و اروپا به ساخت این ابزار آنلاین پرداخته‌اند. آن‌ها از یک الگوریتم کامپیوتری برای  ایجاد وب‌سایت استفاده نموده‌اند.

فینچ یکی از افرادی است که از این وب‌سایت جدید استفاده می‌کند. او در یک تیم تحقیقاتی که پزشکش رهبری تیم را به عهده دارد ثبت نام کرده است. او با فرار از سیگار کشیدن و پیوستن به یک باشگاه ورزشی سالم‌تر از قبل شده و ریه او در تبادل اکسیژن و دی اکسید کربن کاراتر شده است.

اطلاعات بالینی فینچ که در وب‌سایت ثبت شده است، می‌تواند نشان دهد که بیمار می‌تواند در یک ثانیه ۱٫۳۷ لیتر هوا را نفس بکشد. یک فرد معمولی در سن و سال فینچ ۶۲ ساله،  ۳٫۱۹ لیتر هوا در هر ثانیه تبادل خواهد شد، بنابراین فینچ در مرحله سوم COPD است. این نتیجه را میله‌های زرد و قرمز مرتبط با بیماری فینچ در وب‌سایت نشان می‌دهد.

میله قرمز نشان می‌دهد که احتمالا بیمار به اکسیژن نیاز دارد. قرمز بد است و با استفاده از این میله می‌توان فهمید که باید برای فینچ کاری انجام داد.

پزشک فینچ به او دارو داد و افزایش تنفس فینچ تا ۰٫۳ لیتر قابل توجه بود. این را وب‌سایت به آن‌ها نشان داد و رنگ قرمز دیگر مشخص نبود. مصرف این دارو برای یک دهه نیاز فینچ به اکسیژن را تا ۲۰ الی ۳۰ درصد کاهش داد. این چیزی است که به آن پزشکی دقیق یا پزشکی خاص فرد گویند.

یک وب‌سایت مشابه در مورد پیشرفت بیماری‌های قلبی ساخته شده بود که برای چند دهه مورد استفاده قرار می‌گرفت. تیم‌ پژوهشی COPD حدس زدند که بیماران COPD نیز به وب‌سایتی، مشابه آن سایت نیاز دارند، و به همبن حاطر این وب‌سایت را ساختند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب