افزون بر یکهزار و 600 خیر مدرسه ساز آماده خدمت رسانی هستند

تهران-ایرنا- رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور گفت: یکهزار و 650 خیر مدرسه ساز در داخل و خارج کشور آماده خدمت رسانی به فرزندان و آینده سازان ایران اسلامی هستند.

افزون بر یکهزار و 600 خیر مدرسه ساز آماده خدمت رسانی هستند

تهران-ایرنا- رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز کشور گفت: یکهزار و 650 خیر مدرسه ساز در داخل و خارج کشور آماده خدمت رسانی به فرزندان و آینده سازان ایران اسلامی هستند.

محمدرضا حافظی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: دو دهه از تاسیس مجمع خیرین مدرسه ساز در کشور می گذرد و اکنون بیش از 650 هزار خیر مدرسه ساز در کشور و یکهزار خیر در خارج از کشور در این نهضت خداپسندانه مشارکت دارند.
وی با بیان اینکه 35 درصد از مدارس کشور با همت خیرین بنا شده است، افزود: پیش بینی می شود با توجه به حضور فعال بخش های غیردولتی و مشارکت مردمی، این میزان به بیش از 37 درصد افزایش یابد.
حافظی تاکید کرد: تعهد خیرین برای ساخت مدرسه در کشور در سالجاری بیش از 10 هزار میلیارد ریال است و از این رو همت خیرین برای احداث فضاهای آموزشی باید بیش از گذشته باشد و آثار این حرکت خداپسندانه را می توان در کسب افتخارات جهانی توسط دانش آموزان کشور مشاهده کرد.
وی با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب مبنی بر ایجاد تحولات اقتصادی و فرهنگی در سواحل مکران واقع در دریای عمان و هرمزگان، گفت: نخسین گام برای حضور مستمر مردم و ایجاد آرامش در این منطقه، ایجاد فضاهای آموزشی و مدرسه سازی برای فرزندان و آینده سازن کشور است.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز اظهار کرد: به دنبال فرمایش رهبری و ابلاغ به نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی، این نیرو با هماهنگی مجمع خیرین مدرسه ساز و طی برنامه ریزی های به عمل آمده با سازمان نوسازی مدارس برای شناسایی ظرفیت منطقه جهت ایجاد فضاهای آموزشی، اقدام به برگزاری جشنواره ای با حضور 500 خیرمدرسه ساز در سواحل مکران در تاریخ 15 شهریور کرده است.
حافظی با اشاره به فرموده رهبر انقلاب که سواحل مکران گنج عظیمی است که باید قدر آن را دانست، افزود: طی یکسال گذشته مجمع خیرین با همکاری سازمان نوسازی توسعه و تجهیز مدارس کشور حضوری فعال در استان سیستان و بلوچستان و سواحل مکران داشت تا نسبت به ایجاد فضاهای آموزشی در این نقطه از کشور تصمیمات مهمی اتخاذ شود.
وی افزود: اولویت مجمع خیرین مدرسه ساز برای ایجاد فضاهای آموزشی نخست ساخت مدرسه در مناطق محروم و کم برخوردار است و با این انگیزه خیری تعهد کرده در سیستان و بلوچستان 30 مدرسه احداث کند و از این رو حضور خیرین در این منطقه نقطه عطفی در تحولات آموزشی و در راستای عدالت آموزشی است.
حافظی گفت: تاکنون و از ابتدای انقلاب اسلامی حدود یکصد هزار کلاس درس توسط مشارکت مردمی در کشور احداث شده که ۲۰ درصد از کلاس های درس شامل حدود 10 میلیون متر مربع فضای آموزشی، توسط خیرین کشور ایجاد شده است.
رئیس مجمع خیرین مدرسه ساز اضافه کرد: در همین مدت و به طور متوسط روزانه حدود هشت درصد کلاس های درس توسط خیرین ساخته شده که با اقدامات نیکوکارانه در راستای تحقق تعلیم و تربیت دانش آموزان، کاری ماندگار به شمار می رود. 

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب