سومین جشنواره دانش‌آموزی زیست‌فناوری برگزار می‌شود

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از برگزاری سومین جشنواره دانش‌آموزی زیست فناوری با هدف ایجاد انگیزه بین دانش‌آموزان و معلمان برای شناخت زیست فناوری در آذر ماه امسال ....

سومین جشنواره دانش‌آموزی زیست‌فناوری برگزار می‌شود

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری از برگزاری سومین جشنواره دانش‌آموزی زیست فناوری با هدف ایجاد انگیزه بین دانش‌آموزان و معلمان برای شناخت زیست فناوری در آذر ماه امسال خبر داد.

به گزارش ایسنا به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری، دکتر مصطفی قانعی با اعلام این خبر گفت: آذر ماه امسال سومین دوره جشنواره دانش‌آموزی زیست‌فناوری با هدف معرفی مدل‌های موفق ترویجی دانش‌آموزی آزمون شده و فرهنگ‌سازی، ترویج و زمینه‌سازی توسعه آن در سطح کشور برگزار می‌شود.

وی معرفی پژوهش‌سراها و مدارس به عنوان مراکز مورد حمایت ستاد برای شکل‌گیری فعالیت‌های پژوهشی دانش‌آموزی با توجه به تاکید بر رویکرد پژوهش‌محوری در ترویج زیست‌فناوری و ایجاد ارتباط بین نهادهای دانش‌آموزی و نهادهای پژوهشی و صنعتی در حوزه زیست فناوری را از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره نام برد.

قانعی افزود: حرکت بنیادین برای رشد و گسترش پایدار در زمینه‌های نوین علم و فناوری در کشور، به فرهنگ‌سازی و آشنایی ریشه‌ای دانش‌آموزان با این فناوری‌ها نیاز دارد، ستاد توسعه زیست فناوری نیز با هدف ترویج و توسعه زیست فناوری و شاخه‌های وابسته به آن و ایجاد شناخت نسبت به آن در سطوح دانش آموزان و همراستا با راهبرد کلان 6 سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، اقدام به برگزاری جشنواره زیست فناوری دانش آموزی کرده است.

به گفته وی، این جشنواره هر دو سال یکبار برگزار می‌شود و تاکنون دو دوره از آن در سال‌های گذشته برگزار شده ‌است و امسال سومین دوره آن برگزار خواهد شد.

دبیر ستاد توسعه زیست فناوری تصریح کرد: این جشنواره علاوه بر شناسایی، معرفی و تشویق فعالان این فناوری، ایجاد فضای رقابتی سالم به منظور ترویج و هدایت فعالیت‌های نوآورانه و فناورانه زیست‌فناوری در بین دانش‌آموزان را نیز به همراه دارد.

وی تصریح کرد: ستاد توسعه زیست فناوری با همکاری آموزش و پرورش سومین دوره جشنواره دانش آموزی زیست فناوری را در بین دانش آموزان سراسر کشور برگزار می کند.

قانعی با اشاره به محورهای این جشنواره، گفت: زیست فناوری و تامین امنیت غذایی، زیست فناوری و سلامت، زیست فناوری و انرژی، زیست فناوری و محیط زیست سالم، زیست فناوری صنعتی، کاربرد نانو در زیست‌فناوری، زیست ‌فناوری و کشاورزی، زیست فناوری و اقتصاد زیست مبنا، علوم زیست الهام، زیست فناوری دریایی و زیست‌فناوری و کاربردهای امنیتی- پلیسی محورهای تعیین شده برای این جشنواره است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب