حضور بیش از یک میلیون و 700 هزار دانش‌آموز و دانشجو در پایتخت

با توجه به اینکه بیش از یک میلیون دانش‌آموز و 700 هزار دانشجو در تهران داریم و با در نظر گرفتن جمعیت حدود 8 میلیونی در تهران یعنی از هر 5 نفر در پایتخت یک نفر، دانش‌آموز و یا دانشجو است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، مازیار حسینی رئیس سازمان حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران امروز در مراسم رونمایی از برچسب سرویس مدارس، اظهار داشت: با توجه به اینکه بیش از یک میلیون دانش‌آموز و 700 هزار دانشجو در تهران داریم و با در نظر گرفتن جمعیت حدود 8 میلیونی در تهران یعنی از هر 5 نفر در پایتخت یک نفر، دانش‌آموز و یا دانشجو است.

وی با اشاره به سه موضوع مورد اهمیت در بحث سرویس مدارس، خاطرنشان کرد: نخستین موضوع وسیله نقلیه است که باید مطمئن، ایمن و مشخص باشد و در حال حاضر وسایل ناوگان با تأکید سلامت در حوزه سرویس مدارس اقدام به فعالیت می‌کنند.

رئیس سازمان حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران افزود: باید به سمتی برویم که سرویس مدرسه یک ماشین مشخص، ممتاز و متفاوت از سایر وسایل نقلیه باشد زیرا مهم‌ترین و ارزشمندترین چیزی که در یک خانواده وجود دارد، فرزندان هستند.

حسینی با اشاره به نکته دوم مورد اهمیت در سرویس مدارس که راننده و دانش‌آموز است، گفت: راننده باید سالم باشد، اعتیاد نداشته باشد، صلاحیت اخلاقی برای این کار را داشته و دانش‌آموزان هم باید آموزش ببینند که داخل این سرویس چه رفتاری را انجام دهند.

وی افزود: سومین موضوع مردم هستند که وقتی یک سرویس مدرسه که حامل دانش‌آموزان است را می‌بینند باید احساس مسئولیت کنند و در مقابل سرویس مدرسه باید کم‌ریسک باشند.

رئیس سازمان حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری تهران با بیان اینکه در سال گذشته به 15 هزار سرویس مدرسه برچسب دادیم، تصریح کرد: به اعتقاد بنده سرویس مدارس در تمام دنیا ویژگی فنی و رنگ خاص خودش را دارد و امیدواریم بتوانیم در سال آینده این اتفاق را رقم بزنیم. ضمن این که‌ خودروی پیشنهادی در این خصوص میدل‌باس است.

منبع :

حرکت شناسی در دو بعد از فیزیک چهارم تجربی
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم تجربی)
دبیر : سیاوش فارسی