همیار انسان ساخته شد

محققان انگلیسی روباتی را طراحی کرده اند که دارای احساساتی شبیه به انسان است.

همیار انسان ساخته شدبه گزارش جام جم آنلاین از مهر، محققان دانشگاه کالج لندن و «بریستول» انگلیس روباتی را با نام «BERT۲» طراحی کرده اند که دارای لب و چشمان بزرگی است و هدف از قرار دادن لب و چشم در صورت این روبات، طبیعی جلوه کردن حالت صورت آن و تعامل بیشتر «BERT۲» با کاربر و اطرافیان خود است.

از این روبات می توان به دلیل داشتن اجزاء صورت که قابلیت انتقال احساسات به اطرافیان را دارد به عنوان همیار انسان کمک کرد.

از ویژگی روبات BERT۲ معذرت خواهی به هنگام ارتکاب یک کار اشتباه است که باعث می شود کاربر به او بیشتر اعتماد کند. برای مثال زمانیکه تخم مرغ از دست او بیافتد و بشکند از کاربر خود عذر خواهی می کند.

در این روبات فناوری هوش مصنوعی پیشرفته ای بکار رفته که در برخی از موارد اگر کاربر BERT۲ را سرزنش کند، امکان دل شکستگی آن نیز وجود دارد.

روبات BERT۲ در پایان کارهای خود از کاربرش می پرسد که آیا آن کار را به خوبی انجام داده است و در آن نوعی احساس نگرانی شبیه به انسان در زمان انجام یک کار وجود دارد.

در این روبات احساساتی از قبیل حس تاسف، شور و شوق، آگاهی نسبت به انجام کار اشتباه و درک رضایتمندی کاربر خود در زمان درست انجام دادن یک کار وجود دارد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب