غول دگرگون شده مک لارن اینجاست

مک لارن از آن دسته خودروسازانی است که محصولاتی ویژه می‌سازد.

غول دگرگون شده مک لارن اینجاست


در واقع خاص بودن، ویژگی مهم محصولات این خودروساز بریتانیایی است. جالب است بدانید در این شرکت گروهی از مهندسان هستند که کارشان فقط ارائه طرح‌های خاص است. آنها در قالب گروه عملیات ویژه مک لارن (MSO) وظیفه دارند برخی خودروهای ساخت این شرکت را ویژه تر از قبل ارائه کنند. آنها در کار خود یک حرفه‌ای تمام عیار هستند.

یکی از خاص‌ترین محصولات مک لارن یعنی 570 جی‌تی (570GT) نام دارد که برای نمایشگاهی در کالیفرنیا آماده شده بود. این یک خودروی هشت سیلندر کوپه است که حالا دارای سقف هوشمندی شده که لذت رانندگی با آن را دو چندان می‌کند. البته این تازه آغاز یک دگرگونی دیدنی است. مهندسان مک لارن تغییرات جالب توجه زیادی در 570جی‌تی ایجاد کرده‌اند. استفاده از طلا در اگزوز خودرو یکی از تغییرات جذاب است. همچنین در رنگ بدنه و برخی قطعات آن به روزرسانی‌هایی صورت گرفته و البته نمی‌توان از گرد و خاک طراحان گروه عملیات ویژه مک لارن در قسمت داخلی آن چشم پوشی کرد. سقف این خودرو مجهز به فناوری کرومیک برقی شده که شاید بتوان آن را مهم‌ترین دگرگونی جذاب در 570جی‌تی به شمار آورد.

سیستم اگزوز این خودرو به جای فولاد ضدزنگ از تیتانیوم ساخته شده که در نتیجه وزن این بخش از 570جی‌تی تا 30 درصد کاهش یافته است. همین ابتکارعمل موجب شده زیبایی این بخش از قسمت عقب خودرو بیشتر از قبل شود. البته این پایان ماجرا نیست. سپرهای حرارتی اگزوز با تیتانیوم طلایی پوشیده شده است. همزمان با گرم شدن این پوشش‌های حرارتی، رنگ آنها نیز تغییر می‌کند و به ارغوانی متمایل می‌شود.

بدنه این خودرو به رنگ سفید خاصی موسوم به سفید ممتاز مرواریدی است که مهندسان مک لارن صرفا برای جذاب‌تر به نظر رسیدن خودرو از آن استفاده کرده‌اند. فیبر کربنی شیشه‌ای، ماده جدید و گران‌قیمت دیگری است که در بخش‌هایی از بدنه خارجی خودرو به کار گرفته شده است. به بیان کلی می‌توان گفت از تازه‌ترین دستاوردهای علم مواد در ساخت 570جی‌تی دگرگون شده بهره گرفته شده است.

سری به داخل این خودرو می‌زنیم. چرمی که برای پوشش بخش‌های مختلف داخل این خودرو به کار گرفته شده به رنگ شکلاتی روشن است. این نوآوری در طراحی، فضای داخلی 570جی‌تی را جذاب‌تر از مدل اولیه کرده است. از آن گذشته، بخش‌هایی که با چرم مخصوص پوشانده نشده‌اند به حال خود رها نشده و لایه‌ای از فیبر کربنی شیشه‌ای روی آنها کشیده شده است.

سقف شیشه‌ای کرومیک برقی این محصول خاص دارای لایه محافظتی ویژه‌ای در برابر پرتوی ماورای بنفش خورشید است که به راننده و سرنشینان امکان تنظیم میزان نور وارد شده به درون خودرو را می‌دهد. در این سقف منحصر به‌فرد امکان تنظیم میزان نور ورودی به خودرو در پنج وضع مختلف در نظر گرفته شده که از شفاف کاملا روشن تا کاملا تیره قابل تغییر است.

این مهندسان هرچقدر در قسمت بدنه خارجی دست به نوآوری زده‌اند، کاری به سیستم موتوری آن نداشته‌اند. 570جی‌تی متحول شده دارای موتور دوقلوی توربوی 3/8 لیتری با قدرت 562 اسب بخار است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب