ربات همه فن حریف در فرودگاه توکیو

شرکت هیتاچی استفاده آزمایشی از ربات انسان‌نمای EMIEW3 را برای کمک به مسافران خارجی در فرودگاه هاندای توکیو آغاز کرد.

ربات همه فن حریف در فرودگاه توکیو

به گزارش ایسنا به نقل از تک‌کرانچ، این ربات حین یک ماه کارآزمایی‌ خود در ترمینال داخلی شماره دو، در یک مرکز اطلاعات تعیین‌شده یا نزدیک یک نمایشگر اطلاعات به گفتگو با مسافران به زبان‌های انگلیسی و ژاپنی می‌پردازد.

گروه صنعتی هیتاچی امیدوار است بتواند این ربات انسان‌نمای 90 سانتیمتری را تا ماه دسامبر به قابلیت‌های مستقلی برای هدایت کاربران به مقاصد تجهیز کند. ربات مذکور اکنون می‌تواند با سرعت شش کیلومتر در ساعت حرکت کرده و در صورت افتادن، از زمین بلند شود.

در روز رونمایی یک مسافر خارجی از ربات EMIEW3 در مورد محل باجه تبدیل ارز در فرودگاه سوال کرد. این ربات از یکی دیگر از همتایان خود خواست تا وی را به محل مورد نظر ببرد و ربات دوم نیز از مسافر خواست تا وی را دنبال کند.

از زمان معرفی EMIEW در سال 2005، هیتاچی به ارتقای قابلیت‌های این ربات پرداخته است. جدیدترین نسخه این ربات یعنی EMIEW3 که دارای یک پردازشگر کنترل از راه دور برای پردازش تصاویر و صداها است، در ماه آوریل رونمایی شد.

به گفته شرکت سازنده، چندین ربات می‌توانند با استفاده از یک سیستم عامل از راه دور به هم مرتبط شوند. هیتاچی امیدوار است بتواند به زودی زبان‌های دیگر مانند کره‌ای و چینی را نیز به قابلیت‌های این ربات بیفزاید.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب