والدین نابینا قبل از تولد نوزاد خود را لمس می‌کنند

یک شرکت لهستانی طراحی چهره سه‌بعدی نوزادان والدین نابینا را ممکن کرده است تا این افراد هم بتوانند از لذت لمس و مشاهده چهره دلبندان خود بهره‌مند شوند.

والدین نابینا قبل از تولد نوزاد خود را لمس می‌کنند

یک شرکت لهستانی طراحی چهره سه‌بعدی نوزادان والدین نابینا را ممکن کرده است تا این افراد هم بتوانند از لذت لمس و مشاهده چهره دلبندان خود بهره‌مند شوند.

به گزارش گروه علم و فناوری آنا به نقل از مهر، فناوری مذکور در زمانی که نوزاد هنوز به دنیا نیامده و مادر نابینا در ماه‌های پایانی بارداری است، به وی امکان می‌دهد تا شرایط فیزیکی نوزاد خود را درک کند.

یکی از موسسان شرکت یادشده در مورد انگیزه‌های خود برای این اقدام می‌گوید: «من خودم مادر هستم و به خوبی احساساتم را در زمانی که منتظر تولد فرزندم بودم به خاطر می‌آورم. ما می‌دانستیم که قصد داریم چنین خدماتی به مادران نابینا ارائه دهیم و این کار هدیه ای برای افرادی است که قرار است به پدر و مادران آینده مبدل شوند».

برنامه Utero ۳D اختصاص یافته به این کار، با استفاده از امواج فراصوت در حین سونوگرافی به والدین نابینا کمک می‌کند تا با پرداخت تنها یک یورو صورت فرزندان خود را مشاهده کنند. والدین ساکن در مجارستان می‌توانند مدل فیزیکی طراحی شده با استفاده از چاپگر سه‌بعدی را هم دریافت کنند و والدین در دیگر کشورها هم می‌توانند فایل سه‌بعدی آماده چاپ را دریافت و شخصا برای این کار اقدام کنند.

داده‌های لازم برای این کار از طریق انجام سونوگرافی‌های استاندارد صورت می‌گیرد و لذا نیاز به انجام هیچ اسکن اضافی وجود ندارد. تا پیش از این اطلاعات یاد شده به صورت دوبعدی و در قالب عکس و ویدئو به مادران باردار تحویل داده می‌شد.

آماده‌سازی اولیه هر یک از این مدل‌های سه‌بعدی به دو تا سه ساعت زمان نیاز دارد و چاپ سه‌بعدی وضعیت و چهره فیزیکی هر نوزاد با استفاده از چاپگر سه‌بعدی هم به چهار تا هفت ساعت زمان نیاز دارد.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب