توزیع کامل کتاب‌های درسی دانش‌آموزان خارج از کشور

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش از توزیع کامل کتاب‌های درسی برای دانش‌آموزان خارج از کشور خبر داد.

توزیع کامل کتاب‌های درسی دانش‌آموزان خارج از کشور

مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش از توزیع کامل کتاب‌های درسی برای دانش‌آموزان خارج از کشور خبر داد.

لیدا نیک روش مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ پیرامون وضعیت توزیع کتاب‌های درسی برای دانش‌آموزان خارج از کشور گفت: با توجه به آماری که از کشورهای سراسر دنیا برای دفتر سازمان پژوهش فرستاده می‌شود، می‌توان تعداد کتاب‌های درسی را تعیین کرد.


وی افزود: کتاب های درسی مطابق نیاز دانش‌آموزان فراهم و به نماینده مدارس خارج از کشور برای تکمیل فرآیند توزیع تحویل داده می شود. بر این اساس چنانچه کشورها آمار صحیح در اختیار سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی قرار داده باشند، هیچگونه کمبودی در توزیع کتاب‌ها وجود ندارد.


مدیرکل نظارت بر نشر و توزیع مواد آموزشی وزارت آموزش و پرورش در خصوص به روز بودن کتاب های درسی دانش‌آموزان خارج از کشور اظهار داشت: هرگونه کتابی که از لحاظ محتوای آموزشی مورد تایید سازمان پژوهش نباشد، از سیستم توزیع حذف می‌شود.


نیک روش با بیان اینکه گاهی خانواده ها بر اساس سال چاپ کتاب تصور می‌کنند کتاب های قدیمی و منسوخ شده به دانش‌آموزان عرضه می‌شود، گفت: در مواردی چنانچه تغییری در محتوای آموزشی وجود نداشته باشد و فقط صفحه‌آرایی تغییر کند، از همان کتاب‌های سال قبل استفاده می‌شود.


وی فرآیند توزیع کتاب‌های درسی دانش‌آموزان خارج از کشور به شیوه مذکور را مقرون به صرفه دانست و اضافه کرد: در این حالت با توجه به اینکه قیمت کتاب های درسی سال گذشته نسبت به سال جاری کمتر بوده و از طرفی اگر تغییری در محتوای آموزشی اعمال نشده باشد، استفاده از کتاب‌های سال قبل بلامانع است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب