کدام قسمت مغز به کمک کم‌شنوایان می‌آید؟

محققان طی انجام پژوهشی جدید نشان داده‌اند که یک بخش خاص از مغز که افراد مسن برای تمایز بین صداهای مختلف به آن تکیه می‌کنند می‌تواند در درمان کم شنوایی موثر باشد.

کدام قسمت مغز به  کمک کم‌شنوایان می‌آید؟

محققان طی انجام پژوهشی جدید نشان داده‌اند که یک بخش خاص از مغز که افراد مسن برای تمایز بین صداهای مختلف به آن تکیه می‌کنند می‌تواند در درمان کم شنوایی موثر باشد.

به گزارش سلامت نیوز به نقل از ایسنا ، با بالا رفتن سن افراد، سیستم شنوایی محیطی و مرکزی آنها - نواحی از مغز که مسئول دریافت صداها تفسیر آنها است – در عملکرد خود دچار مشکل می‌شود.

به گزارش زی‌نیوز،محققان برای انجام این پژوهش فعالیت مغز و توانایی شناسایی هجا را در 16 جوان و 16 فرد مسن مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.
نتایج این پژوهش نشان داد که لوب فرونتال مغز که یک ناحیه مهم حرکتی و گفتار است به منظور کمک به کم شنوایی و برای کمک به یک فرد مسن که در یک اتاق پر سر و صدا در حال صحبت و شنیدن صدا است وارد عمل می‌شود.


کم شدن شنوایی یکی از شایع ترین مشکلات مزمن در افراد مسن است که 90 درصد از سالمندانی که 80 سال یا بیشتر دارند را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

این مشکل تا حد زیادی بر معاشرت و کیفیت زندگی افراد مسن تاثیر می‌گذارد.
این یافته‌ها می‌تواند راه را برای طراحی برنامه‌هایی هموار کند که به سالمندان کم شنوا کمک خواهد کرد.

این پژوهش در مجله Nature Communications منتشر شده است.

سلامت نیوز: کدام قسمت مغز به کمک کم‌شنوایان می‌آید؟

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب