۲۰ هزار نفر ورودی جدید به دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی ۹۵-۹۶

رئیس دانشگاه فرهنگیان از ورودی ۱۰ هزار نفر از طریق آزمون سراسری و ۱۰ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی به دانشگاه‌های فرهنگیان کشور خبر داد.

۲۰ هزار نفر ورودی جدید به دانشگاه فرهنگیان در سال تحصیلی ۹۵-۹۶

رئیس دانشگاه فرهنگیان از ورودی ۱۰ هزار نفر از طریق آزمون سراسری و ۱۰ هزار نفر از طریق آزمون استخدامی به دانشگاه های فرهنگیان کشور خبر داد.

محمود مهرمحمدی در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار مهر از ورود ۲۰ هزار نفر در سال تحصیلی ۹۵-۹۶ به دانشگاه فرهنگیان خبر داد و گفت: از این تعداد ۱۰ هزار نفر سهم آزمون سراسری و ۱۰ هزار نفر نیز از طریق آزمون استخدامی جذب می شوند.

مهرمحمدی افزود: ۱۰ هزار نفر از طریق کنکور سراسری وارد دانشگاه فرهنگیان شده و از این طریق در ردیف استخدام قرار میگیرند و دوره تحصیل ۴ ساله خود برای اخذ مدرک را در این دانشگاه سپری خواهند کرد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان یادآور شد: علاوه بر ۱۰ هزار نفر جذب شده از طریق آزمون سراسری، ۱۰ هزار نفر نیز از طریق آزمون استخدامی وارد دانشگاه فرهنگیان خواهند شد که دوره های مهارت آموزی یکساله خود را سپری خواهند کرد.  

رئیس انجمن مطالعات برنامه درسی ایران افزود: سهم آموزش پرورش و سهم دانشگاه فرهنگیان از این استخدامی ها با یکدیگر تفاوت داشته و اینکه از ۱۰ هزار نفر پذیرفته شدگان در آزمون سراسری چه تعداد در کدام استان تحصیل می کند و کجا استخدام خواهد شد متفاوت است بطوری که ظرفیت در نظرگرفته شده برای آموزش و پرورش یک استان با ظرفیت دانشگاه فرهنگیان همان استان مساوی نخواهد بود.  

محمود مهرمحمدی در خصوص ایجاد رشته ها و گرایشات جدید در دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: با توجه به تغییر برنامه درسی آموزش و پرورش و اجرایی شدن آن در سطح ملی و  با توجه به ورود درس های جدید در برنامه های درسی، به تناسب با آنها رشته های جدید نیز در دانشگاه فرهنگیان ایجاد خواهد شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب