ارزیابی و تحلیل آزمون 12 شهریور چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 12 شهریور 95 گروه چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 12 شهریور چهارم انسانی

ارزيابي و تحليل آزمون 12 شهريور سال چهارم انساني

دانش‌آموزان عزيز سال چهارمي؛ سلام!

اميدواريم که آزمون امروز را با موفقيت پشت سر گذاشته باشيد و كم كم براي شروع رسمي سال تحصيلي آماده‌ي آماده باشيد. آزمون‌هاي 26 شهريور و 9 مهر، «آزمون‌هايي جامع» از کل مباحث درس‌هاي دوم و سوم دبيرستان است تا با يک ارزيابي جامع از وضعيت تحصيلي خود در خصوص درس‌هاي پايه، به استقبال سال چهارم برويد.

اکنون که آزمون 12 شهريور به اتمام رسيده است، لازم مي‌دانيم قبل از تحليل و بررسي اين آزمون توجه شما را به نکاتي درباره­ي آزمون 26 شهريور جلب کنيم.

آن‌چه درباره‌ي آزمون 26 شهريور بايد بدانيد:

آزمون 26 شهريور، دوره‌اي است بر تمام تلاش‌ها و مطالعات شما در فصل تابستان. در نتيجه با حضور خود در اين آزمون مي‌توانيد ميزان تسلط خود بر درس‌هاي پايه را بيازماييد (در اين آزمون درس‌هاي پايه به‌جز درس‌هاي پايه‌ي انتخابي (رياضي (1)، آرايه‌هاي ادبي و عربي سال دوم) هيچ پيش‌روي جديدي نخواهند داشت و تنها به مرور مباحث گذشته مي‌پردازند). و همان­طور که از برنامه­ي آزمون پيداست، در آزمون26 شهريور، درس‌هاي سال چهارم (بخش نگاه به آينده) كل مباحث نيم نيم سال اول سال چهارم را پوشش خواهند داد.

ترتيب و چيدمان سؤال‌هاي دفترچه‌ها‌ي عمومي و اختصاصي در آزمون 26 شهريور کاملاً مشابه آزمون 12 شهريور خواهد بود و در درس‌هاي عمومي اين‌بار 10 سؤال برگزيده از كتاب زرد عمومي از سؤال‌هاي كنكورهاي سراسري خارج از كشور خواهد بود و در درس‌هاي اختصاصي ادبيات سال چهارم و آرايه‌هاي ادبي آزمون شاهد خواهيم داشت.

تست‌زني از کتاب زرد عمومي و نيز کتاب‌هاي آبي کانون (مجموعه‌هاي طبقه‌بندي شده) در بخش درس‌هاي اختصاصي، مهم‌ترين توصيه‌ي ما به شما براي مطالعه در فرصت باقي مانده تا آزمون بعدي است.

چند توصيه:

دوستان عزير، پس از برگزاري هر آزمون بهترين استفاده‌اي که از زمان مي‌توان داشت، زماني است که به بررسي آزمون برگزار شده اختصاص داده مي‌شود لذا پيشنهاد مي‌کنيم در همان روز و يا روز بعد از آزمون حتماً سوالات آزمون را بررسي کنيد و سوالاتي را که به آن‌ها پاسخ نداده‌ايد و يا پاسخ غلط داده‌ايد در يک يادداشت جداگانه جمع‌آوري کنيد. چرا که با تکرار اين يادداشت‌ها مي‌توانيد آن سوال را براي هميشه در ذهن خود تثبيت کنيد تا اگر دوباره در آزمون‌هاي بعدي و يا در کنکور با سوالي مشابه همان سوال مواجه شديد، ديگر اشتباه گذشته را تکرار نکنيد و اين‌گونه مي‌توانيد درصد خود را افزايش دهيد و از اشتباه گذشته پلي براي موفقيت آينده بسازيد.

نکته‌ي ديگري که بايد به ياد داشته باشيد اين است که آزمون‌هاي غيرحضوري که در اختيار شما قرار داده مي‌شود، آزمون‌هاي متناظر سال گذشته است که پيشنهاد مي‌شود حتماً زماني براي پاسخ‌گويي به اين سوالات قرار دهيد. چرا که مي‌توانيد با بررسي اين سوالات و مقايسه‌ِ خود نسبت به دانش‌آموزان سال گذشته ديد بهتري نسبت به عملکرد خود بيابيد.

در آزمون 12 شهريور چهارم انساني چه گذشت؟

الف) وضعيت سيستم ده‌دهي:

براي آن‌که اطلاعات استخراج شده از سيستم ده‌دهي آزمون 12 شهريور، حالت کاربردي و مفيدي براي شما داشته باشد و در حد يک اطلاع‌رساني صرف از سوي ما به شما باقي نماند؛ خواهشمنديم تا اطلاعات کلي مندرج در جداول زير را با نتيجه‌اي که شما شخصاً در آزمون امروز کسب نموده‌ايد، مقايسه کنيد. از نتايج حاصل از اين مقايسه مي‌توانيد براي بهبود رتبه و تراز خود در آزمون آينده (26 شهريور) بهره ببريد. (يک بار امتحان کنيد! يقين داريم مشتري خواهيد شد!!!)

خانه‌هاي زرد به اين معني است كه سطح دشواري سؤال‌ها يك واحد از سطح دشواري ميانگين سؤال‌هاي كنكورهاي سه سال اخير دشوارتر بوده و رنگ قرمز به معني دو واحد دشوارتر است. از سوي ديگر رنگ سبز به معني يك واحد آسان‌تر و رنگ آبي به معني دو واحد آسان‌تر مي‌باشد. خانه‌هاي سفيد رنگ نيز انطباق آزمون با معيار كنكور را نشان مي‌دهند.

ارزیابی و تحلیل آزمون 12 شهریور چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 12 شهریور چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 12 شهریور چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 12 شهریور چهارم انسانی

به‌عنوان مثال، 37% از كل شركت‌كنندگان در آزمون 12 شهريور به سراغ پاسخ‌گويي به سؤالات بخش نگاه به آينده‌ي درس ادبيات سال چهارم (قافيه و عروض) رفته‌اند.

مزيت مطالعه‌ي درس‌هاي سال چهارم در تابستان براي شما اينست كه در سال تحصيلي كارتان سبك‌تر مي‌شود و در درس‌هايي كه پيش‌خواني كرده‌ايد از همكلاسي‌هاي خود جلو مي‌افتيد. هم‌چنين در طي سال تحصيلي برنامه‌ي پيش‌دانشگاهي شما سبك‌تر مي‌شود و مي‌توانيد وقت بيش‌تري به مطالعه‌ي درس‌هاي پايه اختصاص دهيد.

ارزیابی و تحلیل آزمون 12 شهریور چهارم انسانی

دانش‌آموزان گرامي مي‌توانيد با ورود به صفحه مقطع گروه چهارم انساني در سايت كانون سؤال‌هاي درسي خود را به تفكيك از مسؤلين هر درس بپرسيد.

هم‌چنين مي‌توانيد دام آموزشي سؤال‌هاي آزمون 12 شهريور را در سايت كانون ببينيد.

دوستان خوب! اگر در خصوص گزارش‌هايي که بعد از هر آزمون در سايت کانون مشاهده مي‌کنيد، پيشنهاد يا انتقادي داريد يا مايل هستيد در خصوص موارد ديگري نيز به شما اطلاع‌رساني شود، بسيار خرسند و مسرور خواهيم شد از طريق شماره‌ تلفن 66962400 – 021 / داخلي 193 (واحد توليد آزمون چهارم انساني) شنونده‌ي صداي گرم شما باشيم

با آرزوي موفقيت

سارا شريفي (مدير توليد آزمون‌هاي سال چهارم انساني)

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب