ششمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک وهوش مصنوعی برگزارمی‌شود

رئیس اداره انجمنهای علمی ــ دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برگزاری ششمین مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی این دانشگاه در فاصله زمانی ۱۰ تا ۱۵ آذر ماه امسال خبر داد.

ششمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک وهوش مصنوعی برگزارمی‌شود

رئیس اداره انجمنهای علمی ــ دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برگزاری ششمین مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی این دانشگاه در فاصله زمانی ۱۰ تا ۱۵ آذر ماه امسال خبر داد.

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ سروش صادق‌نژاد از برگزاری ششمین مسابقات بین‌المللی رباتیک و هوش مصنوعی این دانشگاه در فاصله زمانی 10 تا 15 آذرماه امسال خبر داد و اظهار کرد: مرحله پیش‌ثبت‌نام تیمها در دو بخش دانشجویی و دانش‌آموزی از دهم شهریور ماه به‌صورت اینترنتی آغاز شد و تا پنجم مهر ماه ادامه خواهد داشت.

رئیس اداره انجمنهای علمی ــ دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر متذکر شد: تیمها از 20 شهریور تا 30 مهر ماه فرصت دارند مدارک فنی مرتبط با فعالیتهای خود در این مسابقات را از طریق سایت جشنواره به نشانی autcup.aut.ac.ir ارسال کنند و بررسی فنی تیمها نیز از اول تا پانزدهم آبان ماه صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ثبت‌نام قطعی تیمها در پنج لیگ دانشجویی و سه لیگ دانش‌آموزی در فاصله زمانی 10 آبان تا یکم آذر ماه انجام خواهد شد.

صادق‌نژاد در خصوص لیگهای رقابتی جشنواره رباتیک امیرکبیر نیز یادآور شد: مسابقات دانشجویی در پنج لیگ رباتهای انسان‌نما، رباتهای مین‌یاب، رباتهای کار، رباتهای ریز‌پرنده و رباتهای مسیریاب پیشرفته برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: برای نخستین بار در نظر داریم در لیگ رباتهای انسان‌نما، یک المپیک ترتیب دهیم و طبق برنامه‌ریزی صورت‌ گرفته، رباتهای انسان‌نما در جشنواره رباتیک امسال در مسابقات فوتبال، بسکتبال، تیراندازی، وزنه‌برداری، راگبی، ژیمناستیک، تکواندو و برخی از موارد دو میدانی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

صادق‌نژاد با بیان اینکه جشنواره رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر با نظارت و همکاری فدراسیون جهانی رباتیک (فیرا) برگزار می‌شود ابراز امیدواری کرد برگزاری این المپیک  رباتیک، مقدمه‌ای برای به رسمیت شناخته‌شدن آن در مسابقات آتی فیرا و گسترش آن در سطوح پیشرفته و به صورت جهانی است.

وی درباره دیگر تفاوت ششمین جشنواره بین‌المللی رباتیک امیرکبیر با دوره‌های قبل نیز گفت: سال گذشته با همکاری انجمن رباتیک افغانستان، مسابقات رباتیک دانشجویان غیرایرانی در حاشیه جشنواره ما برگزار شد که امسال بنا به درخواست دانشجویان غیرایرانی، رقابتهای آنها در جشنواره اصلی تجمیع‌شده و در لیگ رباتهای مسیریاب پیشرفته برگزار خواهد شد.

رئیس اداره انجمنهای علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: در بخش دانش‌آموزی نیز سه لیگ شامل رباتهای انسان‌نما، رباتهای ترابری و رباتهای مسیریاب پیش‌بینی شده است که لیگ مقدماتی رباتهای مسیریاب مختص تیمهای غیرایرانی خواهد بود.

وی در پایان تصریح کرد: برگزاری نمایشگاهی از آخرین دستاوردها و نوآوریهای حوزه رباتیک و هوش مصنوعی با حضور نمایندگان بخشهای دانشگاهی، پژوهشگاهی و شرکتهای خصوصی از جمله برنامه‌های جانبی ششمین جشنواره بین‌المللی رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر است.

ششمین دوره مسابقات بین‌المللی رباتیک وهوش مصنوعی برگزارمی‌شود


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب