سلول درمانی تا ۱۰سال آینده

پیش بینی می‌شود تا ۱۰ سال آینده سلول درمانی در کشور متداول شود.

سلول درمانی تا ۱۰سال آینده

به گزارش خبرنگار مهر، رضا ملک‌زاده امروز در حاشیه هفدهمین جشنواره بین المللی تحقیقاتی رویان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: خوشبختانه طی سال های گذشته پیشرفت چشمگیری در حوزه تحقیقات سلول های بنیادی شده است تا بتوانیم با استفاده از نتایج این تحقیقات در راستای درمان بسیاری از بیماری ها گام برداریم.

وی افزود: ما می توانیم در ۵ تا ۶ سال آینده به تدریج از سلول های بنیادی برای درمان بیماری ها استفاده کنیم.

ملک زاده با بیان اینکه پژوهشگاه رویان در حوزه سلول های بنیادی در حال تحقیقات بیشتری است، گفت: علاوه بر پژوهشگاه رویان ۷ تا ۸ دانشگاه کشور در حوزه تحقیقات سلول های بنیادی فعالیت می کنند.

وی اظهار داشت: در حال حاضر بیشتر خدمات درمانی با استفاده از سلول بنیادی برای بیماری های پوستی، چشمی و مفاصل ارائه می شوند اما با توجه به تحقیقات گسترده محققان کشور در این زمینه امید زیادی داریم که بیماری های قلبی، عروقی، کبدی، ریوی، نابینایی و سیستم های عصبی درمان شوند.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت اظهار داشت: اما اکنون به مرحله ای نرسیده ایم که بتوانیم از نتایج برخی تحقیقات در کلینیک ها استفاده کنیم؛ پیش بینی می شود با پیشرفت این تحقیقات درمان برخی از بیمای ها با سلول های بنیادی تا ده سال آینده محقق شود.

ملک زاده در ادامه اظهار داشت: اگر به مرحله ای برسیم که با استفاده از سلول های بنیادی ارائه خدمات دهیم هزینه های درمانی به صورت چشمگیری کاهش می یابد.

وی با تاکید بر اینکه بنا داریم موسساتی مشابه همچون پژوهشگاه رویان را راه اندازی کنیم، اظهار داشت: درصدد هستیم سه موسسه مشابه پژوهشگاه رویان در شیراز، تبریز و دانشگاه تهران راه اندازی کنیم.

به گفته وی ما در تحقیقات حوزه سلول های بنیادی حتی از کشور ترکیه هم جلوتر هستیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب