ربات‌های رستوران‌دار+تصاویر

ربات‌ها در آینده می‌توانند جای کارگرهای انسانی را در رستوران‌ها بگیرند.

ربات‌های رستوران‌دار+تصاویر

ربات‌ها در آینده می‌توانند جای کارگرهای انسانی را در رستوران‌ها بگیرند.

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، معمولا کار پخت غذا را انسان‌ها انجام می‌دهند اما حالا که ربات‌ها وارد بسیاری از حوزه‌های انسانی برای انجام وظایفی همچون مراقبت از کودک و سالمند یا نقاشی و کارهای دیگر شده‌اند، شاید به زودی به عنوان سرآشپز به رستوان‌ها هم بیایند.

شرکت Momentum Machines در سیلیکون ولی آمریکا بر روی سیستم‌های کاملا خودکار رستورانی کار می‌کند. این سیستم از قدرت کافی برای تولید و سرو 400 همبرگر در یک ساعت برخوردار است.

همچنین رستوران‌هایی در چین و ژاپن افتتاح شده‌اند که ربات‌ها به عنوان آشپز و پیش‌خدمت در آنها مشغول به کار هستند.

ربات‌های رستوران‌دار+تصاویرربات‌های رستوران‌دار+تصاویر

ربات‌های رستوران‌دار+تصاویراز دیگر نشانه‌های ورود ربات‌ها به رستوران‌ها می‌توان به غذاخوری موسسه فناوری ماساچوست اشاره کرد که در آن دانشجویان می‌توانند غذاهای آماده شده توسط ربات‌ها را میل کنند. این سیستم که به آشپزخانه Spyce موسوم است، می‌تواند غذا را ظرف پنج دقیقه آماده کند.

در حال حاضر انسان‌ها باید مواد اولیه را برای این ربات‌ها فراهم کنند اما در آینده همه کارها توسط ربات‌ها انجام خواهد شد. این مفهوم جالب تا حدی به واقعیت تبدیل شده اما باید منتظر ماند و دید آیا این سیستم می‌تواند خارج از محیط این دانشگاه نیز کار کند.

اگرچه هنوز امیدی برای سرآشپزهای انسانی وجود دارد زیرا برخی از رستوران‌ها در چین که از ربات استفاده کرده بودند تصمیم گرفتند که به جای ربات از انسان‌ها استفاده کنند زیرا کاربری کارکنان انسانی بسیار بهتر از ربات‌ها است.

شاید در آینده ربات‌ها و انسان‌ها در کنار هم به همکاری بپردازند و با کمک یکدیگر بتوانند از کنار گذاشته شدن دیگری جلوگیری کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب