بازی رشد اجتماعی کودک را رقم می‌زند

متخصص روانپزشکی اطفال گفت: بازی یکی از نیازهای اساسی کودکان است که رشد اجتماعی کودک را رقم می‌زند.

بازی رشد اجتماعی کودک را رقم می‌زند

متخصص روانپزشکی اطفال گفت: بازی یکی از نیازهای اساسی کودکان است که رشد اجتماعی کودک را رقم می زند.

دکتر زهرا یداللهی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: بازی برای کودکان جدا از سرگرمی، کارکردهای دیگری همچون شناسایی جنبه هایی از زندگی کودک را دربر دارد که او را برای ورود به زندگی بزرگسالی آماده می کند.


وی ادامه داد: کودک در بازی شرایطی همچون آزادی، مسئولیت پذیری انتخاب ریسک پذیری و صبر را تجربه می کند به همین علت شرایط بازی، اسباب بازی های مورد استفاده کودک و مدت زمانی که به بازی با او اختصاص داده می شود، حایز اهمیت است.


وی بابیان اینکه بهره گیری والدین از فرصت مغتنم بازی برای آموختن مسائل گوناکون به کودک امری ضروری است افزود: بسیاری از آموزش های تربیتی را می توان در خلال بازی ها به کودک نشان داد و براحتی کودک را در مسیر درست تربیت کرد البته این آموزش ها نباید بیش از حد و خسته کننده باشد به حدی که جذابیت بازی را از کودک سلب کند.


یداللهی گفت: شاید کودکان، علت بازی کردن خود را ندانند اما تحقیقات علمی نشان می دهد بخش زیادی از شخصیت اجتماعی افراد در دوران کودکی شکل می گیرد و امروزه ثابت شده است که کودکانی که به اندازه کافی و بدرستی بازی نمی کنند از رشد ذهنی مناسب و تعامل اجتماعی لازم برخوردار نیستند.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب