فیبـر ذرت سـلامت استخـوان زنـان را افـزایـش می‌دهـد

نتایج یک مطالعه جدید حاکی از آن است که مصرف روزانه مکمل فیبر ذرت محلول به ساخت و حفظ کلسیم در استخوان دختران نوجوان و زنان یائسه کمک می‌کند.

فیبـر ذرت سـلامت استخـوان زنـان را افـزایـش می‌دهـد

 نتایج یک مطالعه جدید حاکی از آن است که مصرف روزانه مکمل فیبر ذرت محلول به ساخت و حفظ کلسیم در استخوان دختران نوجوان و زنان یائسه کمک می‌کند.

فیبر ذرت محلول (SCF) یک کربوهیدرات غیر قابل هضم است که در غذاها و خوراکی‌ها مانند غلات، محصولات غذایی پخته شده، آب نبات، محصولات لبنی، مواد غذایی منجمد، نوشابه‌های گازدار و آب طعم دار استفاده می‌شود.

از سوی دیگر این نوع فیبر کمک می‌کند که محصولات غذایی بسته بندی شده از قند پایین‌تری برخوردار شوند و درعین‌حال منبع با‌ارزشی از فیبر در رژیم غذایی باشند. شواهد نشان می‌دهند که فیبر ذرت محلول، دارای بسیاری از همان فواید سلامتی مرتبط با فیبرهای پردازش نشده در رژیم غذایی است که در غلات، سبزیجات، حبوبات و میوه‌ها یافت می‌شود. فیبر ذرت محلول می‌تواند باعث تقویت و تنظیم کار روده شود، خواص پریبیوتیک دارد، از کنترل سالم قند خون پشتیبانی می‌کند و با افزایش جذب کلسیم، از سلامت استخوان نیز حمایت می‌کند.

پریبیوتیک‌ها به اصطلاح غذای پروبیوتیک‌ها هستند و مصرف مداوم ترکیبات پریبیوتیک می‌تواند به رشد باکتری‌های سودمند دستگاه گوارش یا پروبیوتیک ها کمک کند. میزان مصرف روزانه توصیه شده فیبر برای بزرگسالان 25 گرم برای زنان و 38 گرم برای مردان است. در مطالعه جدید محققان دانشگاه پوردو در غرب لافایت، آنها درصدد بررسی این موضوع برآمدند که مصرف چه دوزی از فیبر ذرت محلول بر جذب کلسیم، خواص استخوان، میکروبیوم روده بزرگسالان و زنان یائسه، تاثیر می‌گذارد. براین‌اساس، این فیبر به بدن کمک می‌کند در دوران نوجوانی و یائسگی بهتر کلسیم بسازد و به گفته محققان، میکروبیوم روده جبهه جدید در سلامتی است. پژوهشگران متوجه شدند، بعد از اینکه فیبر پریبیوتیکی از روده عبور می‌کند، فیبر ذرت محلول به دو اسید چرب با زنجیره کوتاه تجزیه می‌شود که در حفظ سلامت استخوان ها نقش دارند. نتایج این مطالعه در زمینه زنان یائسه در مجله آمریکاییClinica- Nutritio- و در مورد دختران نوجوان در مجله Nutritio- منتشر شده است.

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب