چرا نام این برنامه «فوتون» است؟

تهیه‌کننده «فوتون»، برنامه‌ای که پخش آن به تازگی از شبکه چهار سیما آغاز شده است، اظهار کرد: امیدوارم که افراد صاحب ایده و فکر از طریق سامانه شبکه چهار سیما با ما ارتباط برقرار و ایده‌هایشان را مطرح کن

چرا نام این برنامه «فوتون» است؟

تهیه‌کننده «فوتون»، برنامه‌ای که پخش آن به تازگی از شبکه چهار سیما آغاز شده است، اظهار کرد: امیدوارم که افراد صاحب ایده و فکر از طریق سامانه شبکه چهار سیما با ما ارتباط برقرار و ایده‌هایشان را مطرح کنند تا ما هم با سرعت فوتون به آنها بپردازیم.  

کیوان بخشی در گفت‌وگو با ایسنا، با درباره اینکه چرا نام «فوتون» را برای برنامه انتخاب کرده‌اند؟ گفت: همان‌طور که می‌دانید فوتون کوچکترین ذره بنیادی است؛ همین باعث شد تا این ایده به ذهنمان برسد که اگر قرار است در این برنامه به موضوعات علمی پرداخته شود، باید همانند فوتون کاملاٌ از پایه، بنیادی و موشکافانه این اتفاق بیفتد. 

او با اشاره به ساختار برنامه «فوتون» اظهار کرد: از لحاظ ساختار تلاش داریم تا در تمام همایش‌های علمی، سمینارهای تخصصی و محافل علمی که در حوزه‌های مختلف برگزار می‌شود شرکت کنیم و به آنها بپردازیم. این موضعوات علمی که قرار است درباره آنها برنامه‌سازی کنیم، حتی شامل موضوعات اجتماعی که گره‌های علمی دارند هم می‌شود. به طور کلی هدفمان این است که نگاهی کلی و همه‌جانبه به موضوعات علمی روز داشته باشیم.       

بخشی با بیان اینکه «فوتون» برنامه‌ای مهمان‌محور نیست، گفت: در واقع این برنامه موضوع‌محور است و بر منای موضوع هر قسمت تصمیم می‌گیریم که در آن قسمت مهمان دعوت کنیم یا نه. سعی داریم که موضوعات علمی که در برنامه عنوان می‌شوند، جذاب باشند و با ادبیاتی ساده‌تر به مخاطبان منتقل شود تا با هر میزان تحصیلاتی که دارند این مطالب علمی و تخصصی را متوجه شوند. 

مجله علمی شبانه «فوتون» از امشب، دوم شهریور ماه روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود. فوتون در فیزیک یک ذره بنیادی است که به‌عنوان واحد کوانتومی نور و یا هر نوع تابش الکترومغناطیسی گفته می‌شود. با الهام از این ذره کوچک ولی نورانی، گروه دانش شبکه چهار قصد دارد تا روزنه‌ای به دنیای علم و فناوری برای مخاطبان شبکه چهار باز کند و آنان را با رشد روزافزون تکنولوژی همگام کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب