لنزهای تماسی می‌توانند صدمات جدی چشمی ایجاد کنند

کارشناسان هشدار می‌دهند استفاده نادرست از لنزهای تماسی چشم می‌تواند به عفونت‌های جدی چشم و صدمات بلند‌مدت به این عضو منجر شود.

لنزهای تماسی می‌توانند صدمات جدی چشمی ایجاد کنندبه گزارش جام جم آنلاین ، براساس گزارش جدید مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریکا، (CDC)، تقریبا یک‌پنجم از عفونت‌های چشمی مرتبط با لنزهای تماسی، در یک دهه گذشته منجر به صدمات چشمی جدی شده‌اند. در این گزارش، 1075 نفر از کسانی که در فاصله سال‌های 2005 تا 2015 دچار عفونت‌های مرتبط با لنزهای تماسی شده بودند، مورد بررسی قرار گرفتند.

افرادی که به این صدمات مبتلا شده بودند عنوان کردند یا دچار لکه قرنیه شده و به پیوند قرنیه نیاز داشته‌اند یا کاهش دید پیدا کرده‌اند. محققان می‌گویند لنزهای تماسی، وقتی به شیوه‌های توصیه شده استفاده و نگهداری شوند، می‌توانند شیوه درمانی امن و مطمئنی برای اصلاح دید باشند.

اما استفاده و نگهداری نادرست از این لنزها باعث ایجاد عفونت‌های چشمی‌ای می‌شود که گاهی اوقات به صدمات جدی بلند‌مدتی منجر می‌شوند.

کارشناسان مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا نیز می‌گویند خوابیدن با لنز تماسی احتمال عفونت چشمی را 6 تا 8 درصد افزایش می‌دهد و افرادی که از لنزهای تماسی استفاده می‌کنند نباید با این لنزها بخوابند. همچنین توصیه می‌شود از محلول‌های تازه برای نگهداری این لنزها استفاده شود و از اضافه کردن محلول‌های تازه به محلول‌های استفاده شده خودداری شود. کارشناسان CDC همچنین توصیه کردند استفاده‌کنندگان از این لنزها، آنها را طبق توصیه پزشک خود به طور مکرر عوض کنند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب