تولید نفت و گاز از جلبک در مدت ۲۰ دقیقه

پژوهشگران مرکز رشد دانشگاه آزاد واحد رشت با الهام از فرآیند تولید نفت در زیرزمین، دستگاهی را تولید کردند که قادر است در مدت ۲۰ دقیقه از جلبک، نفت و گاز تولید کند.

تولید نفت و گاز از جلبک در مدت ۲۰ دقیقه

فرشته قربانی از محققان این طرح با اشاره به جزئیات این طرح، افزود: این پروژه با پرورش جلبک آغاز شد که با استفاده از حوضچه‌هایی اقدام به کشت و پرورش جلبک کردیم.

وی اضافه کرد: پس از این مرحله جلبک‌های کشت داده شده خشک می‌شود که پودر این جلبک به فروش می‌رسد ضمن آن که نوآوری بر روی این محصول انجام شده است.

قربانی از ساخت دستگاهی برای این طرح خبر داد و یادآور شد: با اجرای مطالعاتی تلاش شد تا از جلبک تولید شده اقدام به تولید نفت کنیم که برای این منظور دستگاه خاصی ساخته شد.

وی با تاکید بر این که در فرآیند این دستگاه ابتدا نفت خام و پس از آن نفت سفید تولید می‌شود، خاطر نشان کرد: نفت تولید شده دقیقا مشابه نفت طبیعی است و در حال حاضر بر روی تولید نیمه صنعتی این نفت مطالعاتی را در دستور کار داریم.

به گفته وی مکانیزم تولید نفت در زیرزمین در این دستگاه پیاده‌سازی شده است. از این رو از این دستگاه با استفاده از جلبک می‌توان نفت و گاز تولید کرد.

این محقق به عملکرد دستگاه تولید نفت از جلبک اشاره کرد و توضیح داد: این دستگاه مشابه فرآیند تولید نفت در زیرزمین عمل کرده و تحت دما و فشار زیاد جلبک‌ها را به نفت تبدیل می‌کند.

وی مدت زمان تولید نفت در این دستگاه را 20 دقیقه ذکر کرد و ادامه داد: این دستگاه در فاز نیمه صنعتی تولید شده است.

قربانی با تاکید بر این که نفت تولید شده قابلیت اشتعال را دارد، یادآور شد: میزان اشتعال نفت تولید شده از جلبک با نفت طبیعی برابر می‌کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
همایش جمع بندی علوم اجتماعی حل سوالات کنکور خارج از کشور 96 بخش سوم
چهارم انسانی     دبیر : آزیتا بیدقی