طراحی دستگاه میخ‌گیر مورد نیاز صنایع غذایی کشور

محقق دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد موفق به طراحی و ثبت اختراع دستگاه میخ‌گیر با تنظیم زاویه دلخواه و با استفاده از چکش برقی اتوماتیک شد.

طراحی دستگاه میخ‌گیر مورد نیاز صنایع غذایی کشور

ثمر سجادی، دانش‌آموخته رشته صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دستگاه‌های صنایع غذایی به مرور زمان دچار فرسودگی می‌شوند و نیاز به تعویض میخ‌های درونی دارند که تعویض آن‌ها به نیروی کار، زمان و هزینه بالا نیاز دارد.

وی افزود: این دستگاه با تنظیم زاویه دلخواه و با استفاده از چکش برقی اتوماتیک، میخ‌های فرسوده دستگاه‌های صنایع غذایی را تعویض می‌کند.

سجادی با اشاره به هزینه 23 میلیون ریالی برای طراحی این دستگاه، تصریح کرد: با حمایت متخصصین مستقر در پارک علم و فناوری استان طرح سه‌بعدی دستگاه با شماره 89258 در اول مرداد ماه امسال به ثبت رسید.

وی، اخذ تسهیلات را از مهم‌ترین مشکلات پیش روی کارآفرینان دانست و گفت: به دلیل هزینه زیاد تولید، طرح سه‌بعدی دستگاه به مرحله ساخت نرسیده است.

سجادی خاطرنشان کرد: متاسفانه حمایت مسؤولان استان از کارآفرینان چندان مطلوب نیست که می‌طلبد در راستای رفع مشکلات این قشر اقدامات موثری از سوی مسؤولان صورت گیرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب