طراحی دستگاه میخ‌گیر مورد نیاز صنایع غذایی کشور

محقق دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد موفق به طراحی و ثبت اختراع دستگاه میخ‌گیر با تنظیم زاویه دلخواه و با استفاده از چکش برقی اتوماتیک شد.

ثمر سجادی، دانش‌آموخته رشته صنایع غذایی دانشگاه آزاد اسلامی واحد شهرکرد در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: دستگاه‌های صنایع غذایی به مرور زمان دچار فرسودگی می‌شوند و نیاز به تعویض میخ‌های درونی دارند که تعویض آن‌ها به نیروی کار، زمان و هزینه بالا نیاز دارد.

وی افزود: این دستگاه با تنظیم زاویه دلخواه و با استفاده از چکش برقی اتوماتیک، میخ‌های فرسوده دستگاه‌های صنایع غذایی را تعویض می‌کند.

سجادی با اشاره به هزینه 23 میلیون ریالی برای طراحی این دستگاه، تصریح کرد: با حمایت متخصصین مستقر در پارک علم و فناوری استان طرح سه‌بعدی دستگاه با شماره 89258 در اول مرداد ماه امسال به ثبت رسید.

وی، اخذ تسهیلات را از مهم‌ترین مشکلات پیش روی کارآفرینان دانست و گفت: به دلیل هزینه زیاد تولید، طرح سه‌بعدی دستگاه به مرحله ساخت نرسیده است.

سجادی خاطرنشان کرد: متاسفانه حمایت مسؤولان استان از کارآفرینان چندان مطلوب نیست که می‌طلبد در راستای رفع مشکلات این قشر اقدامات موثری از سوی مسؤولان صورت گیرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
جمع بندی عربی3(نگاه به گذشته) از عربی 3 سوم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( دروس عمومی چهارم دبیرستان)
دبیر : فرزاد قنبری