ارتباط مستقیم مایکروفر و آب مروارید!

یکی از وسایل به ظاهر ضروری در آشپخانه عامل ابتلا به انواع بیماری‌ها ی مرگبار است.

ارتباط مستقیم مایکروفر و آب مروارید!

کارشناسان در جدیدترین تحقیقات خود به نتایج تکان دهنده ای در خصوص استفاده از وسیله خانگی مایکرو فر و بروز انواع بیماری هابه وسیله آن دست یافته اند.

با وجود استفاده راحت و آسان از این وسیله و صرفه جویی در وقت ، انرژی بالای تولید شده از دستگاه به همراه امواج مایکروفر می تواند این میانبر آشپزی را به یک عامل بیماری زای قوی تبدیل کند.

تحقیقات پژوهشگران دانشگاه ترنت نشان داده است که افرادی که غذای خود را با مایکروفر گرم کرده یا در آن غذا می پزند به بیماری آب مروارید چشمی مبتلا می شوند، این عارضه سبب نابینایی میلیون ها نفر در دنیا است.

بروز این بیماری بویژه اگر فرد پخت غذا در مایکروفر را در مقابل دستگاه تماشا کند چندین برابر می شود، با وجود توصیه پزشکان به استفاده از عینک آفتابی و محافظت از چشم در افراد، دستگاه مایکروفر هم عاملی است که افراد مسن باید ازکار با آن اجتناب کنند.

محققان همچنین دریافتند افرادی که غذاهای داغ شده با مایکروفر را مصرف می کنند دچار کلسترول و فشار خون بالا ، آریتمی ضربان قلب و نیز افت تعداد گلبول های قرمز خون به نسبت دیگران هستند.

توصیه محققان در دنیایی که انواع برندهای مایکروفر وجود دارد و اکثر افراد برای پخت غذا به استفاده از آن می پردازند خودداری از حضور در اتاقی است که دستگاه در آن قرار دارد ، حتی دیوار پشت دستگاه نیز می تواند اشعه ها را از خود عبور دهد و نیابد پشت آن ایستاد.

کارشناسان همچنین اعتقاد دارند تمامی ظروفی که در مایکروفر قرار می گیرد بویژه ظروف پلاستیکی به هنگام حرارت بخشی از عناصر خود را از دست می دهند که به صورت ذوب وارد مواد غذایی می شود و در بدن تبدیل به سم و عامل ابتلا به انواع سرطان می شود.

مواد پلاستیکی در ظروف مایکروفری دارای ترکیبات تولوئن، زایلن، پلی اتیلن، بنزن و BPA هستند که سرطان زا بودن تمامی آنها اثبات شده است.

استفاده کمتر ازاین وسیله و پخت غذا به روش های سنتی می تواند از ابتلای افراد به بیماری ها جلوگیری کند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب