دوناروما جوانترین بازیکن 100 سال اخیر فوتبال ایتالیا شد

دروازه بان میلان به عنوان جوانترین بازیکن 100 سال اخیر فوتبال ایتالیا تبدیل شددروازه بان میلان به عنوان جوانترین بازیکن 100 سال اخیر فوتبال ایتالیا تبدیل شد

به گزارش ایسنا و به نقل از سایت فوتبال ایتالیا، فهرست جدید تیم ملی ایتالیا اعلام شد و جانلوییجی دوناروما دروازه‌بان جوان و ۱۷ ساله میلان برای اولین بار به تیم ملی کشورش دعوت شد. در سال ۱۹۱۰ رنزو ده‌وکی با ۱۶ سال به تیم ملی ایتالیا دعوت شد و جوانترین بازیکن تاریخ فوتبال این کشور لقب گرفت. حالا بعد از بیش از 100 سال از این اتفاق دوناروما به تیم ملی ایتالیا دعوت شده است تا این بازیکن نیز جوانترین بازیکن تاریخ فوتبال کشورش برای 100 سال اخیر باشد.

جیامپارو ونتورا، سرمربی تیم ملی ایتالیا برای دیدار دوستانه این کشور برابر فرانسه و نیز دیدار انتخابی جام جهانی تضصمیم گرفت تا برای اولین بار بعد از یورو ۲۰۱۶ اولین فهرست تیم ملی ایتالیا را اعلام کند.

در فهرست تیم ملی ایتالیا همچنان نام جانلوییجی بوفون، دروازه‌بان بزرگ و باسابقه ایتالیایی نیز دیده می‌شود که ۲۱ سال از دوناروما بزرگتر است.  

دوناروما فصل قبل ۳۰ بازی برای تیم میلان انجام داد و بازی‌های خوبی نیز از خود به نمایش گذاشت و مورد تمجید کارشناسان فوتبال این کشور قرار گرفت.

منبع :