کشف ناشناخته‌های مشتری

فضاپیمای جونوی ناسا امروز در نزدیکترین فاصله از مشتری قرار گرفته و تصاویر جدیدی را از نمای نزدیک این سیاره شکار می‌کند.

کشف ناشناخته‌های مشتریبه گزارش خبرنگار حوزه فن‌آوری‌های نوین  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ فضاپیما جونو ناسا امروز به نزدیکترین وضعیت خود نسبت به غول گازی بزرگ منظومه شمسی رسیده و در بهترین فاصله برای عکاسی از سیاره مشتری قرار می گیرد. 

این کاوشگر در مدار خود به دور مشتری به نزدیکترین فاصله در طول این ماموریت رسیده و در فاصله چهار هزار و 200 کیلومتری از ابرهای گازی این سیاره قرار می گیرد. 

این نخستین بار است که جونو با فعال بودن تمام تجهیزاتش به سمت مشتری می رود که در نتیجه آن ناسا اطلاعات تازه و جدیدی را از سیاره غول پیکر منظومه شمسی بدست می آورد.  

اسکات بولتون، محقق اصلی جونو گفت: این کاوشگر ناسا چهار جولای وارد مدار مشتری شده و امروز به نزدیکترین فاصله خود از این سیاره می رسد درزمانی که این فضاپیما در مدار ژوپیتر قرار گرفت تمام تمرکز ما بر روی سوخت موشک جونو برای چرخش در مدار این سیاره و تست تجهیزات تحقیقاتی بود به همین دلیل بسیاری از بخش های آن را غیرفعال کردیم.

وی ادامه داد: جونو چشم و گوش ما فضانوردان برای کشف اسرار این سیاره غول پیکر گازی در منظومه شمسی است امروز برای نخستین بار هنگامی که این کاوشگر در نزدیکترین فاصله خود نسبت به این سیاره  قرار می گیرد با اطمینان کامل از نتایج تست تجهیزات، تمام بخش های آن فعال و روشن شده اند تا بتوان اطلاعات و عکاس های جدیدی را از مشتری به  دست آورد. 

استیو لوین، دانشمند پروژه جونو از آزمایشگاه ناسا گفت: تاکنون هیچ فضاپیمایی تا این حد به مشتری نزدیک نشده وبر فراز قطب های آن قرار نگرفته است و امروز فرصت بزرگی برای گشودن اسرار نهفته این سیاره گازی غول پیکر است.

وی ادامه داد: با قرار گرفتن جونو در کمترین فاصله از مشتری تصاویر نمای نزدیک با وضوح بیشتر از جو، قطب شمال و جنوب این سیاره به دست ما می رسد که به احتمال زیاد در هفته آتی منتشر می شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب