اعتماد به نفس را فریاد بزنیم

اعتماد به نفس با خود آگهی و استفاده درست از استعداد‌های فردی افزایش پیدا می‌کند.مهرنوش افشاری روان شناس در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه منشاء اصلی اعتماد به نفس درون خود انسان هاست، اظهار داشت: اعتماد به نفس به ایجاد انگیزه توسط والدین در مسیر زندگی بستگی دارد که در این راه روش مناسب تربیتی در سال های اولیه زندگی اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد.

وی در ادامه افزود: اعتماد به نفس در بزرگسالی سبب پذیرش خودآگاهی و باور استعدادهای درونی شده و به درک توانایی ها کمک می کند.

افشاری در ادامه گفت: کسانی که اعتماد به نفس خود را از دست می دهند در روابط اجتماعی به مشکل برخورده و نمی توانند ارتباط مناسبی برقرار کنند. افراد با اعتماد به نفس پایین با نادیده گرفتن مهارت های فردی خود حس جرئت  ورزیدن را از دست خواهند داد.

این کارشناس در پایان با بیان این مسئله که مهارت های فردی و توانا بودن، اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد، تصریح کرد: در کنار افزایش مهارت های فردی می توانیم با روبرو شدن با ترس های شخصی در کنار دست کشیدن از مقایسه خود با دیگران و کمک به افراد نیازمند و غیره در بالا بردن اعتماد به نفس خویش نقش بسزایی داشته باشیم.

منبع :

پشتیبانی و مشاوره انتخاب رشته کنکور 96
در رشته دلخواهتان با چه رتبه ای قبول می شوید ؟
پاسخ به سوالاتی درباره پردیس ، ظرفیت مازاد ، شهریه ها ، پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی ، نحوه چیدمان رشته ها ، انتخاب رشته دانشگاه آزاد ، رشته های بدون کنکور و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب