اعتماد به نفس را فریاد بزنیم

اعتماد به نفس با خود آگهی و استفاده درست از استعداد‌های فردی افزایش پیدا می‌کند.

اعتماد به نفس را فریاد بزنیممهرنوش افشاری روان شناس در گفتگو با خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با بیان اینکه منشاء اصلی اعتماد به نفس درون خود انسان هاست، اظهار داشت: اعتماد به نفس به ایجاد انگیزه توسط والدین در مسیر زندگی بستگی دارد که در این راه روش مناسب تربیتی در سال های اولیه زندگی اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد.

وی در ادامه افزود: اعتماد به نفس در بزرگسالی سبب پذیرش خودآگاهی و باور استعدادهای درونی شده و به درک توانایی ها کمک می کند.

افشاری در ادامه گفت: کسانی که اعتماد به نفس خود را از دست می دهند در روابط اجتماعی به مشکل برخورده و نمی توانند ارتباط مناسبی برقرار کنند. افراد با اعتماد به نفس پایین با نادیده گرفتن مهارت های فردی خود حس جرئت  ورزیدن را از دست خواهند داد.

این کارشناس در پایان با بیان این مسئله که مهارت های فردی و توانا بودن، اعتماد به نفس فرد را افزایش می دهد، تصریح کرد: در کنار افزایش مهارت های فردی می توانیم با روبرو شدن با ترس های شخصی در کنار دست کشیدن از مقایسه خود با دیگران و کمک به افراد نیازمند و غیره در بالا بردن اعتماد به نفس خویش نقش بسزایی داشته باشیم.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب