منتخبان مسابقه ریاضی دانشجویان به کره جنوبی می‌روند

سفیر کره جنوبی در ایران گفت: عده ای از منتخبان چهلمین مسابقه ریاضی دانشجویی ایران را برای شرکت در مسابقه ریاضی کره جنوبی به سئول دعوت می‌کنم.

منتخبان مسابقه ریاضی دانشجویان به کره جنوبی می‌روند

سفیر کره جنوبی در ایران گفت: عده ای از منتخبان چهلمین مسابقه ریاضی دانشجویی ایران را برای شرکت در مسابقه ریاضی کره جنوبی به سئول دعوت می کنم.

به گزارش خبرنگار مهر، در این مراسم «کیم سئونگ هو» سفیر کره جنوبی در ایران، اظهار داشت: من همیشه ریاضیم ضعیف بوده و از دیگران کمک می‌گرفتم اما در ادبیات و علوم اجتماعی سررشته دارم .

وی با بیان اینکه من سفیر کره جنوبی در ایران هستم و نزدیک کردن دو کشور وظیفه من است، ادامه داد: البته ما دو کشور زمینه مشترک کم داریم چون از هم دوریم و تاریخ و ادبیات مشترک نداریم. لذا این کار دشوار است.

سفیرکره جنوبی افزود: تاریخ ما و شما و دموکراسی و نحوه توسعه‌ سیاسی ما با شما فرق دارد. ولی ما و شما در ریاضی می توانیم مشارکت کنیم و دستاوردهایمان را به اشتراک بگذاریم.

وی با تاکید براینکه دانشجویان ما حافظ و مولوی و سایر شاعران شما را نمی شناسند ولی خیام را به خاطر تخصص ریاضیش می شناسند اضافه کرد: ریاضی می‌تواند دو کشور را نزدیک کند. من سعی می کنم برخی شما دانشجوها را به مسابقه ریاضی کره جنوبی در اکتبر دعوت کنم و تعدادی از افراد منتخب به سئول فرستاده می‌شوند.

«کیم سئونگ هو» با بیان اینکه تعداد دعوت شوندگان هنوز مشخص نیست، گفت: اما قول می‌دهم این فرصت در اختیار عده ای از شما برای دیدن کره جنوبی و دانشجویان و شرکت در مسابقه فراهم شود.

به گزارش مهر، چهلمین مسابقه ریاضی دانشجویی ایران از تاریخ ۳ الی ۶ شهریور ۱۳۹۵ با رقابت بین ۳۵ تیم دانشجویی از بین دانشجویان نخبه ریاضی از دانشگاه‌های سراسر کشور با میزبانی دانشگاه علم و صنعت ایران و همکاری انجمن ریاضی کشور در دانشکده ریاضی برگزار شد.

این مسابقه در مواد «آنالیز ریاضی و توابع مختلط»، «جبر و جبر خطی» و «ریاضیات عمومی، ریاضیات گسسته و ترکیبیات، نظریه اعداد، احتمال» برپا شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب