تصاویر مراسم تجلیل از پدران و مادران رتبه‌های زیر 10 کنکور 95

جشن تجلیل از پدران و مادران رتبه‌های زیر 10 کشور کنکور 1395 در دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه تهران برگزار شد...6شهریور 1395، بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی، در دانشکده‌ی ادبیات دانشگاه تهران، میزبان رتبه های زیر 10 کشوری کنکور 1395 و اولیای آن ها بود. این مراسم همه ساله در روز قبل از جشن تجلیل از رتبه‌های زیر 10 کشور، با محوریت تجلیل از اولیا برگزار می‌شود. گزارشی از این جشن در زیر آمده است:


تصاویر مراسم تجلیل از پدران و مادران رتبه‌های زیر 10 کنکور 95
تصاویر مراسم تجلیل از پدران و مادران رتبه‌های زیر 10 کنکور 95


تصاویر مراسم تجلیل از پدران و مادران رتبه‌های زیر 10 کنکور 95
بخشی از سخنرانی کاظم قلم‌چی در این مراسم :

در ویژه‌‌نامه‌ی رتبه‌های برتر کنکور 1395، عنوان را "درخشش روستاییان، بازگشت تهرانی‌ها و تداوم موفقیت نابینایان" انتخاب کردیم و ایده‌ی این عنوان مربوط به گزارش سازمان ملل در سال‌های گذشته مبنی بر "جنوب در خیزش" است. در آن گزارش به این موضوع اشاره شده بود که تولید ناخالص داخلی کشورهای ضعیف‌تر از توسعه‌یافته بیشتر است. امسال علاوه بر بازگشت تهرانی ها، مانند سال‌های گذشته تداوم موفقیت نابینایان را نیز داشتیم و علاوه بر این‌ها، در میان رتبه‌های برتر، 83 پسر و 30 دختر داریم و گویا پسرها تصمیم گرفته اند دوباره درس بخوانند.

طی سال‌هایی که کانون فرهنگی آموزش قلم‌چی به فعالیت پرداخته است، اقدامات زیر را انجام داده است:

اول کمک به گسترش عدالت آموزشی و دوم افزایش سطح آموزش کشور است. امسال تصمیم گرفتیم با کسانی که از روستا موفق به کسب رتبه‌های تک‌رقمی شده‌اند مصاحبه‌های اختصاصی داشته باشیم و این مصاحبه‌ها به زودی در سایت در اختیار شما قرار خواهد گرفت و قطعا تحت تاثیر قرار خواهید گرفت.

یکی از اعجازهای کویر کاظم مرادی است؛ او ریاضیدانی شاعر از دل کویر است. کاظم متولد روســتای خانکوک از توابع شهرســتان فردوس است. مرادی راز موفقیتش را اینگونه بیان میکند: "موفقیتم را مدیون پدرم هستم. او همیشــه قله‌ها را به من نشان می‌داد و نمی‌گذاشت به همان چیزی که هستم قانع باشم." پــدر و مادرش تحصیلات ابتدایــی دارند اما همیشــه او را در درس‌هایش یاری کرده‌اند. او سال‌ها در کنار تحصیل کار کرده است و هر کار سختی را که بگویید انجام داده است. پدر او می‌گوید: پسرم را مستقل پرورش داده ام و او در مسیر مدرسه، گاه مجبور بود 3کیلومتر را خودش به تنهایی تا مدرسه طی کند. پدر او برای تربیت فرزندش استراتژی داشته است. دقت کنید قهرمانان اصلی پدرها و مادرها هستند فقط باید آن ها را کشف کرد و روش‌ها و کارهایی را که آن‌ها انجام داده اند را کشف کرد.

شقایق بناوند رتبه‌ی 2 تجربی منطقه‌ی 3 از نقش خانواده و حمایت‌های ایشــان چنین می‌گوید: "پدرم بنا اســت، در گوشــه‌ای از حیاط خانه‌مان، اتاق جداگانه‌ای برایم ســاخت تا در آرامش کامــل درس بخوانم.

جواد ماهری از کرمانشاه موفق به کسب رتبه‌ی 7 ریاضی منطقه‌ی 2 شده است و پدرش اهل روســتای احمدآباد ماهیدشت است که به شغل کشاورزی مشغول است. او در دوران تحصیل در زمینه‌های مختلفی کار کرده است. از دوم دبستان چوپانی کرده است و کار کشاورزی و بلال فروشی نیز انجام داده است و من معتقدم قهرمانان واقعی این افراد هستند.

وقتی داستان افرادی مانند هوشنگ مرادی کرمانی را می‌خوانید شاید چنین فکر کنید که کار کردن همزمان با تحصیل و سختی کشیدن‌ها برای گذشته است ولی می‌بینید که در این ایام نیز هستند کسانی که در برابر مشکلات نه