تزریق نانوربات‌ها به سوسک‌ها

دانشمندان موفق به ایجاد نانوربات‌هایی شدند که آنها را به بدن سوسک‌ها تزریق کرده و با قدرت ذهن در درون بدن آنها داروهای فلورسنت منتشر می‌کنند.

تزریق نانوربات‌ها به سوسک‌ها

به گزارش ایسنا به نقل از انگجت، این روش بسیار پیچیده بوده اما در صورت موفقیت محققان در آزمایشات انجام شده و اثبات کارآیی آن می‌تواند تحول شگرفی را در زندگی انسان پدید آورد.

 برای مثال اگر یک بیمار شیزوفرنی از حالت‌های عصبی خشونت آمیز رنج ببرد، دستگاه‌های نوار مغزی با تحریک این نانوربات‌ها می‌توانند در بدن فرد بیمار داروهای قوی منتشر کنند.

در این صورت ما تنها در مواقع نیاز می‌توانیم از آنها استفاده کنیم و عوارض جانبی را به حداقل برسانیم.
نانوربات‌هایی که به بدن سوسک‌ها تزریق می‌شوند با روشی به نام اوریگامی دی‌.ان‌.ای ساخته شده‌اند که یک روش طبیعی و آسان است.

اوریگامی دی‌.ان‌.ای به علمی گفته می‌شود که در آن رشته‌های دی‌.ان‌.ای را تا می‌زنند تا به اشکال مختلف درآید. این کار اولین بار در سال 1982 توسط محققان دانشگاه نیویورک مطرح شد و 9 سال بعد به اجرا درآمد.

این نانوربات‌ها به قفل‌هایی مجهز شده‌اند که از ذرات کوچک اکسید آهن ساخته شده و به هنگام نیاز باز شده و دارو منتشر می‌کنند.

در حال حاضر این آزمایشات تنها بر روی سوسک‌ها انجام شده و فاز انسانی آن هنوز آغاز نشده است.

محققان این پژوهش امیدوارند که بزودی بتوانند با شروع آزمایشات انسانی، گام مهمی در زمینه درمان بیماری‌های مختلف بردارند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب