شرکت مدال‌آوران ریاضی ایران در مسابقات انجمن ریاضی کره جنوبی

رئیس انجمن ریاضی ایران، از دعوت سفارت کره جنوبی برای شرکت مدال آوران مسابقه ریاضی ایران در مسابقات انجمن ریاضی کره جنوبی خبر داد.

شرکت مدال‌آوران ریاضی ایران در مسابقات انجمن ریاضی کره جنوبی

به گزارش ایسنا، دکتر محمدعلی دهقان امروز در اختتامیه چهلمین مسابقه ریاضی دانشجویی ایران که در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد، با بیان اینکه طی این چهل سال این مسابقات در 26 دانشگاه کشور برگزار شده است، اظهار کرد: بیشترین تعداد برگزاری مسابقات ریاضی ایران در دانشگاه صنعتی شریف بوده و دانشگاه علم و صنعت برای نخستین بار به عنوان میزبان این مسابقات انتخاب شد.

رئیس انجمن ریاضی ایران افزود: دانشگاه‌های شهرکرد، علم صنعت، محقق اردبیلی، شیراز و خوارزمی برای میزبانی دوره بعدی مسابقات در سال 96 اعلام آمادگی کرده‌اند اما به احتمال زیاد دانشگاه شهرکرد به عنوان میزبان انتخاب می‌شود.

وی با بیان اینکه برای این دوره از مسابقات حدود 75 میلیون تومان هزینه کردیم، گفت: هیچ نهاد دولتی و غیردولتی و حتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز دیگر از ما حمایتی نمی‌کنند البته به معاونت پژوهشی وزارت علوم مراجعه کردیم که این معاونت نیز قدمی برای حمایت از ما برنداشت از این رو امیدواریم بتوانیم از حمایت‌های بنیاد ملی نخبگان بهره‌مند شویم.

دهقان، همچنین از دعوت سفارت کره جنوبی برای حضور مدال آوران این دوره از مسابقات در این سفارتخانه خبر داد و افزود: سفارت کره جنوبی از مدال آوران این دوره از مسابقات برای شرکت در مسابقه‌ای که در خود این سفارتخانه برگزار می‌شود دعوت به عمل آورده تا به سه نفره برگزیده، مجوز حضور در مسابقات انجمن ریاضی کره جنوبی را اعطا کند.

در ادامه شاه‌رضایی نماینده بنیاد ملی نخبگان در این مراسم با بیان اینکه انجمن ریاضی سابقه‌ای از این مسابقه را به بنیاد ملی نخبگان ارسال کند، گفت: آیین‌نامه‌های بنیاد ملی نخبگان سخت‌گیرانه است اما امکان حمایت از این مسابقات وجود دارد.

وی افزود: سه هزار انجمن در کشور داریم که هیچ‌کدام به قدمت و قدرت انجمن ریاضی نیست اما اثبات این مساله در بنیاد سخت است از این رو لازم است انجمن‌های کشور را رتبه‌بندی کنیم تا انجمن‌های برتر مورد حمایت بیشتری قرار گیرند.

وی همچنین از برگزاری مراسم بزرگداشت عیسی ماهانی ریاضیدان قرن 4 و تکریم از سه ریاضیدان معاصر محمودیان، کرم‌زاده و رجبعلی‌پور در شهریور ماه در استان کرمان خبر داد.

به گزارش ایسنا، چهلمین دوره مسابقات ریاضی ایران با حضور 35 تیم، متشکل از  170 دانشجو، طی دو روز در دانشگاه علم و صنعت برگزار شد. در اختتامیه این مسابقات سفیر کره جنوبی نیز حضور به هم رسانید.

دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، شهید باهنر کرمان، صنعتی اصفهان، دانشگاه تهران و صنعتی شریف در رتبه‌بندی تیمی به عنوان دانشگاه‌های برتر انتخاب شدند. همچنین آقایان شایان غلامی، ابوالفضل نجفیان و علیرضا عطایی از دانشگاه شریف به عنوان نفرات برتر این مسابقه برگزیده شوند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب