برگزاری ششمین مسابقات رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه امیرکبیر

رئیس اداره انجمن‌های علمی دانشجویی دانشگاه امیرکبیر از برگزاری ششمین مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی این دانشگاه در فاصله زمانی ۱۰ تا ۱۵ آذرماه امسال خبر داد.

برگزاری ششمین مسابقات رباتیک و هوش مصنوعی دانشگاه امیرکبیر

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، سروش صادق نژاد، رئیس اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر از برگزاری ششمین مسابقات بین المللی رباتیک و هوش مصنوعی این دانشگاه در فاصله زمانی ۱۰ تا ۱۵ آذرماه امسال خبر داد و گفت: مرحله پیش ثبت نام تیم ها در دو بخش دانشجویی و دانش آموزی از دهم شهریورماه به صورت اینترنتی آغاز شده و تا پنجم مهرماه ادامه خواهد داشت.

صادق نژاد افزود: تیم ها از ۲۰ شهریورماه تا ۳۰ مهرماه فرصت دارند مدارک فنی مرتبط با فعالیت های خود در این مسابقات را از طریق سایت جشنواره به نشانی autcup.aut.ac.ir ارسال کنند و بررسی فنی تیم ها نیز از اول تا پانزدهم آبان ماه صورت خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ثبت نام قطعی تیم ها در پنج لیگ دانشجویی و سه لیگ دانش آموزی در فاصله زمانی ۱۰ آبان تا یکم آذرماه انجام خواهد شد.

صادق نژاد در خصوص لیگ های رقابتی جشنواره رباتیک امیرکبیر نیز توضیح داد: مسابقات دانشجویی در پنج لیگ رباتهای انسان نما، رباتهای مین یاب، رباتهای کار، رباتهای ریز پرنده و رباتهای مسیریاب پیشرفته برگزار می شود.

وی ادامه داد: برای اولین بار در نظر داریم در لیگ رباتهای انسان نما، یک المپیک ترتیب دهیم و طبق برنامه ریزی صورت گرفته، رباتهای انسان نما در جشنواره رباتیک امسال در مسابقات فوتبال، بسکتبال، تیراندازی، وزنه برداری، راگبی، ژیمناستیک، تکواندو و برخی مواد دو میدانی با یکدیگر رقابت خواهند کرد.

صادق نژاد با بیان اینکه جشنواره رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر با نظارت و همکاری فدراسیون جهانی رباتیک (فیرا) برگزار می شود ابراز امیدواری کرد برگزاری این المپیک رباتیک، مقدمه ای برای به رسمیت شناخته شدن آن در مسابقات آتی فیرا و گسترش آن در سطوح پیشرفته و به صورت جهانی باشد.

وی درباره دیگر تفاوت ششمین جشنواره بین المللی رباتیک امیرکبیر با دوره های قبل نیز گفت: سال گذشته با همکاری انجمن رباتیک افغانستان، مسابقات رباتیک دانشجویان غیرایرانی در حاشیه جشنواره ما برگزار شد که امسال بنا به درخواست دانشجویان غیرایرانی، رقابتهای آنها در جشنواره اصلی تجمیع شده و در لیگ رباتهای مسیریاب پیشرفته برگزار خواهد شد.

رئیس اداره انجمن های علمی دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر خاطرنشان کرد: در بخش دانش آموزی نیز سه لیگ شامل رباتهای انسان نما، رباتهای ترابری و رباتهای مسیریاب پیش بینی شده است که لیگ مقدماتی رباتهای مسیریاب مختص تیم های غیرایرانی خواهد بود.

وی برگزاری نمایشگاهی از آخرین دستاوردها و نوآوری های حوزه رباتیک و هوش مصنوعی با حضور نمایندگان بخش های دانشگاهی، پژوهشگاهی و شرکت های خصوصی را از جمله برنامه های جانبی ششمین جشنواره بین المللی رباتیک دانشگاه صنعتی امیرکبیر برشمرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب