بهبود آسیب حملات قلبی با تزریق هیدروژل

محققان موفق به توسعه ژل قابل تزریقی شده اند که قادر به بهبود و ترمیم نقاط ضعیف شده بر اثر حملات قلبی و همینطور کاهش آسیب‌های ثانویه در حملات قلبی است.

بهبود آسیب حملات قلبی با تزریق هیدروژل

به گزارش خبرنگار مهر، مطالعات بسیاری در رابطه با کاهش یا کنترل آسیب های وارده به بافت های ناشی از حملات قلبی انجام شده است. اکنون محققان دانشگاه پنسیلوانیا موفق به توسعه ژل قابل تزریقی شده اند که می تواند نقاط ضعیف شده بر اثر حملات قلبی را ترمیم و همینطور احتمال آسیب های ثانویه پس از حملات قلبی را نیز کاهش دهد.

سالانه ۷۵۰ هزار نفر در امریکا دچار حملات قلبی می شوند که در اثر آن شریان های ارگان های حیاتی بدن منقبض شده و جریان خون در نقطه ای از بدن را محدود و منجر به آسیب یا از بین رفتن آن نقطه از بافت بدن می شود.

در تحقیقات گذشته از مدل های حیوانی برای چگونگی درمان بافت آسیب دیده قلبی با تزریق هیدروژل ها استفاده شده بود. تزریق سلولی موجود در هیدروژل ها با استفاده از شبکه ای از زنجیره های پلیمری است که حاوی آب بوده و سلول ها را از تراوشات بافت های آسیب دیده قلبی باز می دارد.

جیسون بوردیک، سرپرست این مطالعه می گوید: مطالعات انجام شده با کریستوفر رودل و رابرت گودمن نشان می دهد، هیدروژل ها به نقش درمانی غیرتهاجمی و آسیب رسان در بافت های قلب پرداخته و می توانند در کاهش صدمات ثانویه نیز موثر باشند.

این تیم تحقیقاتی با استفاده از (hyaluronic acid (HA، اسید هیالورونیک ، مولکول قندی که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد، به اتصال گروه های آدامانتان adamantane و سیکلودکسترین cyclodextriy برای در اختیار داشتن این ژل پرداختند. سپس گروه های thiol ثیول و متاکریلات methacrylate را برای پیوند زنجیره های پلیمر افزودند تا بتوانند ژلی مقاوم در اختیار داشته باشند.

نتایج این مطالعات نشان داد، ژل به دست آمده قادر به کنترل و تشکیل بافت های جایگزین، ممانعت از بزرگتر شدن قلب و رقیق سازی دیواره های قلب است.
نتایج این مطالعه در ژورنال American Chemical  به چاپ رسیده است.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب