طول عمر فرزندان با عمر والدین آنها ارتباط دارد

مطالعه محققان انگلیسی نشان می‌دهد که عمر طولانی والدین، خطر مرگ بر اثر بیماری‌های قلبی در فرزندان را کاهش می‌دهد.

طول عمر فرزندان با عمر والدین آنها ارتباط داردبه گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی هلث دی، تازه ترین دستاورد پژوهشی حاکی از آن است که در خانواده هایی که والدین بیش از 70 سال زندگی کنند، احتمال مرگ ناشی از بیماری قلبی در فرزندان حدود 20 درصد کمتر است.

'لوک پیلینگ' محقق در اپیدمیولوژی و بهداشت عمومی در دانشکده پزشکی اکستر گفت: در این مطالعه، در فرزندانی که والدین آنها عمر طولانی تر داشتند، احتمال ابتلا به بیماری عروقی، نارسایی قلبی، سکته مغزی، فشار خون و کلسترول بالا کمتر بود.

پیلینگ در عین حال خاطرنشان کرد: این نتایج به این معنی نیست که اگر والدین به دهه 80 ئ یا 90 سالگی رسیدند، فرزندان دغدغه سلامتی خود را نداشته باشند و یا عمر کوتاه والدین سبب ناامیدی فرزندان شود. به عکس، لازم است فرزندان با تصمیم قاطع برای حف سلامتی، احتمال ابتلای خود را به بیماری های عروقی کاهش دهند.

محققان وضعیت 186 هزار نفر ازمردم انگلیس را که 55 الی 73 سال داشتند و والدین آنها سال ها قبل درگذشته بودند، در سال های 2006 تا 2010 دنبال کردند، 4 هزار و 700 نفر از این افراد در طول این دوره 8 سال درگذشتند.

محققان متوجه شدند که حتی با لحاظ وضعیت تحصیل، سن، وزن و فعالیت بدنی این افراد، بین سلامت قلبی این افراد و عمر طولانی والدین آنها ارتباط وجود داشت.

این مطالعه در 15 اوت در مجله Journal of the American College of Cardiology منتشر شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب