پارکینگ اختصاصی درایستگاه بین المللی فضایی

دو فضانورد موفق شدند محل جدیدی را به عنوان پارکینگ سفینه‌های فضایی خصوصی و سایر فضاپیماها در 'ایستگاه بین المللی فضایی' نصب کنند.

پارکینگ اختصاصی درایستگاه بین المللی فضاییبه گزارش روز یکشنبه گروه علمی ایرنا از ایندیپندنت، 'جف ویلیامز' و 'کیت روبینز' پس از یک پیاده روی فضایی شش ساعته یکی از دو آداپتور پهلوگیری را که توسط شرکت بویینگ ساخته شده بود، پس از دو ساعت تلاش در ایستگاه بین المللی فضایی نصب کردند.

از آنجا که پیش بینی می شود ایستگاه بین المللی فضایی در سال های آینده شاهد تردد بیشتری باشد، این محل پارکینک مورد استفاده فضاپیماهای تجاری قرار خواهد گرفت.

'راب ناویاس' فرمانده 'ماموریت کنترل ناسا' بعد از اتمام عملیات اتصال پارکینگ گفت: اکنون یک توقفگاه جدید برای پارک سفینه های تجاری جدید آمریکا داریم .

این توقفگاه پیشرفته تر از ایستگاه های پهلوگیری فعلی است و امکان پارک خودکار فضاپیما را میسر می سازد. در سیستم های فعلی، پهلوگیری فضاپیماها توسط فضانوردان صورت می گیرد.

سیستم جدید پهلوگیری خودکار روی فضاپیماهای CST-100 Starliner شرکت بویینگ و فضاپیمای Crew Dragon شرکت اسپیس ایکس نصب خواهد شد و انتظار می رود که اولین پرواز این فضاپیماها در اوایل سال آینده انجام شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب