ارتباط ناسا با فضاپیمای گم شده پس از دو سال

ناسا اعلام کرد پس از 2 سال بالاخره توانسته است با یک فضاپیمای گم شده به نام STEREO-B ارتباط برقرار کند.

ارتباط ناسا با فضاپیمای گم شده پس از دو سالبه گزارش روز سه شنبه اخبار علمی ایرنا از ساینس الرت، متخصصان پشتیبانی از فضاپیمای STEREO عملیات بازیابی ارتباط را با استفاده از شبکه مخابراتی ناسا در اعماق فضا (DSN)، به صورت ماهیانه انجام می دادند. این شبکه امکان ردگیری و ارتباط با ماموریت های فضایی را در اختیار متخصصان می گذارد.

بالاخره این گروه از متخصصان توانستند یک سیگنال ارتباطی به این فضاپیما مخابره کنند و با تحلیل این سیگنال از وضعیت آن مطلع شوند. اکنون متخصصان در تلاشند تا با اجرای عملیات بازیابی سیستم، وضعیت تجهیزات و دستگاه های فضاپیما را ارزیابی کرده و مجددا کنترل آن را در دست بگیرند.

ارتباط این فضا پیما با زمین در اول اکتبر سال 2014 در جریان یک آزمون بررسی عملکرد زمان سنج قطع ارتباط که قرار بود بعد از 72 ساعت سیستم ارتباطی را مجددا راه اندازی کند، قطع شد و از آن زمان بدون هیچ هدفی در فضا سرگردان شد. متخصصان قصد داشتند این آزمون را در هنگام وقوع پدیده ای موسوم به ارتباط خورشیدی اجرا کنند. در این پدیده فضاپیما در خط دید مستقیم زمین قرار می گیرد و خورشید تمام خطوط ارتباطی آن را با زمین از بین می برد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب