تولید شیشه‌ای که به طور خودکار دودی می‌شود

محققان آمریکایی یک شیشه هوشمند برای جلوی خودروها و پنجره خانه‌ها ابداع کرده‌اند که بطور ارزان و موثری به کنترل رنگ به شیوه الکترونیکی پرداخته و هزینه‌های گرمایش و سرمایش را کاهش میدهد.

تولید شیشه‌ای که به طور خودکار دودی می‌شود

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، شیشه هوشمند محققان دانشکده مهندسی کوکرل دانشگاه تگزاس در آستن می‌تواند با یک بار الکتریکی کوچک، تیره یا روشن شده و اجرای آن طی فرآیند جدید کم‌هزینه و با دمای کم به آسانی ممکن می‌شود.

این فرآیند اجرایی جدید است که شیشه هوشمند را از سایر پنل‌های بلوری مایع کنونی یا شیشه جلوی الکتروکرومیک متمایز کرده است.

ماده جدید شامل یک جامد آمورف است که از اکسید نیوبیوم تغلیظ شده با مواد شیمیایی ساخته شده و ساختار آن نسبت به مواد مشابه از تراکم کمتری برخوردار است. این امر باعث شده تا شیشه جدید از انعطاف بیشتری برخوردار بوده و دو برابر انرژی کارآمد داشته باشد.

این ماده جدید بر خلاف پوشش‌های سنتی که باید بر روی سطوح شیشه‌ای اعمال می‌شدند، می‌تواند برای کاهش بیشتر هزینه‌ها روی پلاستیک هم قرار بگیرد.

در حالیکه از شیشه‌های هوشمند می‌توان برای ساخت شیشه‌های رنگی دلخواه یا عینک‌های آفتابی فناوری پیشرفته بهره برد، محققان بر این باورند که فرآیند جدید اجرا همچنین می‌تواند برای ساخت سایر مواد غیرشفاف برای ساخت ابرخازن‌های کارآمدتردر آینده نزدیک مورد استفاده قرار بگیرد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب