هشدار کارشناسان: یخ‌های قطب شمال ناپدید می‌شوند

کارشناسان محیط زیست هشدار دادند که پهنه‌های یخ موجود در قطب شمال به سرعت از بین خواهند رفت.

هشدار کارشناسان: یخ‌های قطب شمال ناپدید می‌شوند

تغییر امری اجتناب‌ناپذیر است اما پدیده‌هایی چون گرمای جهانی و تغییرات اقلیمی به سرعت در حال دگرگون کردن کره زمین هستند و موجب ترس و نگرانی مردم جهان شده‌اند.

کارشناسان معتقدند پهنه‌های یخ قطب شمال سریع‌تر از آنچه تصور می‌شود در حال ذوب شدن است که نه تنها بر وضعیت منطقه تاثیر می‌گذارد بلکه به طور کلی برای کره زمین خطرناک است. حتی این احتمال وجود دارد که سال آینده یا دو سال آینده این منطقه فاقد پهنه یخی شود.

"پیتر وادهامس" از کارشناسان این مطالعه گفت: پهنه‌های یخ در قطب شمال می‌تواند به سرعت و در نتیجه گرمای جهانی از بین برود.

تحقیق وادهامس در قطب شمال و اقیانوس منجمد شمالی نشان داد پهنه‌های یخ پیشین که تقریبا تمامی سطح اقیانوس منجمد شمالی را پوشانده بود در حال ذوب شدن است و با سرعت بالایی تحلیل رفته است.

این محقق معتقد است اگرچه بخش‌هایی از یخ باقی می‌ماند اما حوضچه‌های قطب شمال طی دو سال آینده که شروع آن از تابستان ۲۰۱۷ است عاری از پهنه‌های یخ می‌شود.

به گزارش نیچر ورلد نیوز، در این بررسی آمده است ذوب شدن پهنه‌های یخ می‌تواند تاثیر چشمگیر بر زمین داشته باشد زیرا پهنه‌های یخ در مقایسه با آب بهتر می‌توانند نور خورشید را بازتاب دهند. در این شرایط آب تنها می‌تواند مقدار ناچیزی از اشعه خورشید را منعکس کند در نتیجه زمین نور بیشتری را جذب می‌کند و گرم‌تر می‌شود.

هشدار کارشناسان: یخ‌های قطب شمال ناپدید می‌شوند


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب