کنترل بهینه درد درمراکز درمانی سبب افزایش رضایتمندی بیماران

کنترل و مدیریت درد در مراکز درمانی موجب افزایش رضایتمندی بیمار از خدمات ارائه شده می‌شود.

کنترل بهینه درد درمراکز درمانی سبب افزایش رضایتمندی بیمارانبه گزارش روز دوشنبه گروه علمی ایرنا از انجمن علمی داروسازان ایران، دکتر فرشاد هاشمیان افزود: کنترل بهینه درد یک مقوله بسیار مهم درامر رضایتمندی بیماران است به گونه ای که اگر سخت ترین و بهترین نوع جراحی نیز برای بیماران انجام شود اما در نهایت بیمار دچار درد شود رضایت کافی از نتیجه جراحی نخواهد داشت.

وی افزود: اگر چه در بسیاری از مراکز درمانی کنترل بهینه درد ممکن است به شکل ایده آل انجام نشود اما باید برای رسیدن به نقطه مطلوب در این زمینه تلاش بیشتری صورت گیرد.

دبیرعلمی پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران یادآور شد: برخی از جراحی ها به بهترین شکل ممکن در کشور انجام می شود به گونه ای که حتی در برخی رشته ها سرآمد کشورهای جهان هستیم اما باید در زمینه کنترل بهینه درد نیز اقدامات موثرتری انجام شود به همین دلیل برگزاری چنین همایش هایی می تواند در ارتقاء علمی گروه پزشکی نقش بسزایی داشته باشد.

وی در بخش دیگری از سخنانش یادآور شد: در سال های اخیر علوم پزشکی به شکل همه جانبه در کشور رشد و پیشرفت چشم گیری داشته که این پیشرفت ها مرهون سابقه طولانی و ریشه های عمیق طب در کشور ما بوده است. در کنار این پیشرفت ها به نظر می رسد در برخی از نقاط کاستی های وجود داشته باشد که ممکن است باعث شود بیمارعمق این پیشرفت را احساس نکند.

هاشمیان گفت: از مهم ترین بحث های کنترل بهینه درد در بیماری ها می توان به کنترل درد در بیماری های مزمن و بدخیم، کنترل درد در شرایط اورژانس به خصوص اورژانس های پیش بیمارستانی ، کنترل درد پس از اعمال جراحی و. ... اشاره کرد.

وی با توجه به تاثیر برگزاری این همایش، اضافه کرد: توجه دادن جامعه پزشکی، بازآموزی یادآوری دانسته های گذشته و بروز رسانی اطلاعات منطبق بر آخرین یافته های جهان می تواند در ارائه بهینه خدمت، ارتقاء رضایتمندی بیماران و افزایش منزلت درمانگران تاثیر داشته باشد.

هاشمیان اظهار کرد: در این همایش تلاش می شود مباحث علمی در کنار مباحث اجتماعی و عملیاتی به شکل سخنرانی، پرسش و پاسخ به صورت پانل برگزار می شود.

وی افزود: در افتتاحیه این همایش مسوولان عالی رتبه کشوری و برخی از اعضای مجلس شورای اسلامی، مسوولان وزارت بهداشت ،انجمن داروسازان و تعدادی از روسا ودبیران انجمن های علمی کشور به همراه برترین اساتید دانشگاه حضور خواهند داشت.

پانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان ایران از 3 تا 5 شهریور در سالن همایش های رازی برگزار خواهد شد.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب