آغاز رقابت نخبگان ریاضی کشور در مسابقات ریاضی

از سوی دانشگاه علم و صنعت، چهلمین دوره مسابقات ریاضی دانشجویی از فردا چهارشنبه 3 شهریور ماه آغاز و تا روز شنبه 6 شهریور ادامه دارد.از سوی دانشگاه علم و صنعت، چهلمین دوره مسابقات ریاضی دانشجویی از فردا چهارشنبه 3 شهریور ماه آغاز و تا روز شنبه 6 شهریور ادامه دارد.

به گزارش ایسنا، چهلمین مسابقه ریاضی دانشجویی ایران از فردا چهارشنبه تا شنبه 3 تا 6 شهریور ماه جاری با رقابت 35 تیم دانشجویی دانشگاه‌های سراسر کشور با میزبانی  دانشگاه علم و صنعت ایران و همکاری انجمن ریاضی کشور برگزار خواهد شد.

این مسابقه در مواد «آنالیز ریاضی و توابع مختلط»، «جبر و جبر خطی» و «ریاضیات عمومی، ریاضیات گسسته و ترکیبیات، نظریه اعداد، احتمال» برگزار می شود و تیم‌های شرکت‌کننده متشکل از یک نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه به عنوان سرپرست و حداکثر 5 نفر از دانشجویان دوره کارشناسی علوم ریاضی است.

آزمون‌های این رقابت در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه 3 و 4 شهریور ماه از ساعت 9 صبح آغاز و تا ساعت 13 ادامه دارد.  پس از برگزاری هر آزمون، کمیته علمی مسابقه اقدام به تصحیح اوراق خواهد کرد.

مراسم اختتامیه این دوره از مسابقات روز شنبه 6 شهریور ماه، از ساعت 9 صبح با حضور دکتر فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری،‌ دکتر ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری و سفیر کشور کره جنوبی در مجتمع امام خمینی (ره) دانشگاه علم و صنعت برگزار خواهد شد.

منبع :