دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه جامع منتشر می‌شود

سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی گفت: هفته آینده دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه جامع منتشر می‌شود.

دفترچه انتخاب رشته کاردانی دانشگاه جامع منتشر می‌شود

به گزارش خبرنگار دانشگاه خبرگزاری دانشجو، بهزاد بهرامی نسب، سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی در نشست خبری که صبح امروز در ساختمان این دانشگاه برگزار شد، گفت: شنبه یا یکشنبه هفته آینده دفترچه پذیرش دانشجو در مقطع کاردانی منتشر و دفترچه کارشناسی نیز در هفته پس از انتشار دفترچه کاردانی ارائه می شود.

 

وی افزود: در 851 مرکز در مقطع کاردانی در چهار گروه صنعت، کشاورزی، مدیریت، خدمات آموزشی و فرهنگ و هنر پذیرش دانشجو داریم و در مقطع کارشناسی نیز در 260 رشته در ۴۰۵۷ کد رشته محل در 777 مرکز پذیرش خواهیم داشت. پذیرش دانشجو در دانشگاه جامع در دوره کاردانی براساس معدل دیپلم، نوع دیپلم، وضعیت اشتغال، وضعیت بومی و سهمیه ایثارگری خواهد بود. در مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز براساس ضوابط نوع مدرک کاردانی، معدل دوره کاردانی، سهمیه اشتغال و ایثارگری موثر می باشد.

 

سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی در ادامه بیان داشت: داوطلبان در مقطع کاردانی می توانند ۳۰ کد رشته را محل انتخاب کنند و در مقطع کارشناسی نیز 20 کد رشته محل را برگزینند. به داوطلبان توصیه می شود فقط یک کد رشته محل را انتخاب نکنند، چرا که در بهمن سال گذشته 12 هزار نفر مردودی داشتیم که از این 12 هزار نفر 80 درصد کسانی بودند که فقط یک کد رشته را انتخاب کردند. داوطلبانی که تا 31 شهریور فارغ التحصیل می شوند می توانند هم برای دوره مهر و هم برای دوره بهمن انتخاب رشته کنند، ولی کسانی که تا 31 بهمن ماه مدارکشان حاضر می شود فقط می توانند در دوره بهمن ماه انتخاب رشته کنند.

 

بهرامی نسب با اشاره به پذیرش اتباع خارجی گفت: برای اتباع خارجی هم پذیرش داریم و مرخصی و انتقال در نیم سال اول مجاز نیست؛ ولی از نیم سال دوم می توانند اقدام کنند.

 

وی به تشریح شهریه در این دانشگاه پرداخت و گفت: شهریه ها تغییر کرده و شهریه ثابت 414 هزار و 200 تومان و برای هر واحد نظری 16750 تومان و هر واحد عملی 27420 خواهد بود. هم چنین دروس پایه، اصلی و تخصصی که به صورت تئوری ارائه می شوند 22850 تومان می باشند و شهریه هر واحد ازمایشگاهی 32660 تومان است.

 

سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی بیان داشت: دانشجویان می توانند در همان روز ثبت نام از وام شهریه استفاده کنند و بیمه حوادث برای همه دانشجویان الزامی است.

 

بهرامی نسب تاکید کرد: برای این دوره ظرفیت 10 هزار و 660 کد رشته داریم که در هر کدام رشته ها 75 نفر پذیرش می شوند؛ که ظرفیت کل پذیرش در حدود 795 هزار نفر خواهد بود. این شهریه در آخرین کمیته شهریه تصویب شده و در کل حدود ۱۰ درصد افزایش شهریه داشته ایم.

 

وی در پاسخ به سوال خبرگزاری دانشجو مبنی بر اینکه چه تعداد رشته جدید امسال دارید، گفت: خوشبختانه توانستیم امسال ۲۰۰۰ کد رشته محل جدید وارد سامانه کنیم که در کمیته گسترش این دو هزار رشته به ثبت و تصویب رسیده و امسال در این رشته ها پذیرش دانشجو خواهیم داشت. تبعه افغانستان و عراق نیز بیشترین سهم را از اتباع خارجی برای پذیرش در دانشگاه جامع دارند.

 

سرپرست معاونت نظارت و سنجش دانشگاه جامع علمی کاربردی به رتبه بندی مراکز اشاره کرد و گفت: رتبه بندی مراکز به صورت کامل انجام نشده و با سرپرستی دکتر امید بنا شده رتبه بندی به فصل بندی مراکز تبدیل شود که بعد از فصل بندی، براساس آن بسته های تشویقی برای سطوح با کیفیت بهتر ارائه می شود.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب