نسخه ای شفابخش در درمان لک‌های پوستی

یک متخصص طب سنتی گفت: پیروی از رژیم غذایی صحیح پوستی شاداب و شفاف را برای افراد به ارمغان می‌آورد.

نسخه ای شفابخش در درمان لک‌های پوستیسعید اسماعیلی صابر متخصص طب سنتی در گفت و گو با خبرنگار حوزه بهداشت و درمان  گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛بیان کرد: در تابستان بسیاری از افراد از لک های تیره پوستی که معمولا به دنبال جوش های صورت ایجاد می شوند رنج می برند. 

وی اظهار داشت: معمولا با تغییر ترکیبات داخل خون و افزایش سودای خون، رسوبات خون در پوست به صورت لک های تیره ظاهر می شود.

این متخصص طب سنتی با عنوان اینکه مصرف غذاهایی مانند گوشت گاو، نوشابه، عدس، کلم، قارچ، بادمجان سبب افزایش سودای خون شده و لک های پوستی را به دنبال دارند؛ افزود: مصرف کاهو سبب کاهش غلظت خون، افزایش شادابی و رطوبت پوست می شود و از ایجاد لک های تیره جلوگیری می کند.

اسماعیلی صابر توصیه کرد: افراد باید در وعده ناهار از خوردن غذاهای چرب و دیر هضم پرهیز کنند.همچنین استفاده از مواد لبنی مانند ماست و دوغ در رفع لک های پوستی مناسب است.مصرف ماست و دوغ در افراد بلغمی مزاج باید همراه با مقداری نعناع یا آویشن صورت گیرد.

وی با بیان اینکه مصرف آب پنیر طبی در بهبود لک های تیره پوستی نقش موثری ایفا می کند؛ خاطر نشان کرد: برای تهیه آب پنیر طبی مقداری شیر را جوشانده و پس از افزودن اندکی سرکه یا آبلیمو و یا مایه پنیر هنگامی که شیر حالت پنیری پیدا کرد شعله را خاموش کرده و پس از گذشت حدود 1 ساعت این محلول را صاف کرده بخش مایع این محلول آب پنیر طبی است.

اسماعیلی صابر تصریح کرد: برای اثر گذاری بهتر نوشیدن روزانه 1 تا 2 لیوان آب پنیر طبی به مدت 30 تا 40 روز ضروری است.همچنین استفاده موضعی از آب پنیر طبی تاثیر به سزایی در درمان لک های تیره پوستی دارد.   

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
خرید کتاب