جذب 70 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه علم و فرهنگ به بازار کار

رییس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: نزدیک به 70 درصد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه با پشتوانه پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده جهاددانشگاهی وارد بازار کار شدند.

جذب 70 درصد فارغ‌التحصیلان دانشگاه علم و فرهنگ به بازار کار

رییس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: نزدیک به 70 درصد فارغ‌التحصیلان این دانشگاه با پشتوانه پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده جهاددانشگاهی وارد بازار کار شدند.

دکتر محمدحسین ایمانی خوش‌خو در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به سابقه فعالیت دانشگاه علم و فرهنگ اظهار کرد: دانشگاه علم و فرهنگ با بیش از 23 سال حیات در عرصه آموزش عالی به یکی از دانشگاه‌های معتبر تبدیل شده و بر اساس شاخص‌های وزارت علوم از رتبه خوبی در بین دانشگاه‌های کشور برخوردار است. این دانشگاه صاحب بالاترین رتبه در بین دانشگاه‌های غیرانتفاعی بوده و در بسیاری از رشته‌ها همپای دانشگاه‌های دولتی در حال فعالیت است.

وی با تاکید بر اینکه فارغ‌التحصیلان دانشگاه علم و فرهنگ با پشتوانه پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده‌های جهاد دانشگاهی موفق شده‌اند وارد بازار کار شوند، افزود: مهمترین ویژگی دانشگاه علم و فرهنگ این است که این دانشگاه با پشتوانه پژوهشگاه‌ها و پژوهشکده‌های جهاد دانشگاهی توانسته طبق یک برنامه‌ریزی مدون فارغ‌التحصیلان خود را وارد بازار کار کند.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ افزود: بر اساس آخرین آمار مرکز رصد دانشگاه، نزدیک به 70 درصد فارغ‌التحصیلان که مشکل نظام‌وظیفه ندارند، وارد بازار کار شده‌اند؛ زیرا دانشجویان دانشگاه علم و فرهنگ در طول تحصیل با بهره‌گیری از دوره‌هایی که برای آنها برگزار می‌شود، برای ورود به بازار کار توانمندی پیدا می‌کنند.

دکتر ایمانی خوش‌خو با اشاره به دوره‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه علم و فرهنگ گفت: دانشجویان در دوره‌های تحصیلات تکمیلی با رتبه‌های خوبی وارد دانشگاه می‌شوند. حتی رتبه‌های دانشجویانی که در مقطع دکتری وارد دانشگاه می‌شوند، یک یا دو رقمی است.

وی با بیان اینکه دانشگاه علم و فرهنگ دارای هفت هزار دانشجو است، اظهار کرد: این دانشجویان در دانشکده‌های علوم انسانی، هنر و معماری، علوم گردشگری، فنی و مهندسی، علوم پایه و فناوری‌های نوین زیستی مشغول به تحصیل هستند. از طرف دیگر دانشگاه علم و فرهنگ رشته‌های جدیدی از جمله حقوق تجارت الکترونیک، مطالعات اوقات فراغت، مهندسی ایمنی نفت و گاز و غیره را ارائه می‌کند.

رییس دانشگاه علم و فرهنگ با بیان اینکه این دانشگاه از لحاظ فیزیکی در شرایط مطلوبی قرار دارد، خاطرنشان کرد: دانشگاه علم و فرهنگ بر اساس سیاست‌های دانشگاه‌های نسل سوم حرکت می‌کند. به عبارت دیگر علاوه بر آموزش و پژوهش، به کارآفرینی نیز می‌پردازد.

دکتر ایمانی خوش‌خو در مورد ظرفیت پذیرش دانشگاه علم و فرهنگ توضیح داد: دانشگاه علم و فرهنگ در 90 رشته دانشجو با ظرفیت کامل پذیرش می‌کند. ظرفیت این دانشگاه در سال گذشته افزایش یافت و ظرفیت پذیرش امسال نیز مشابه سال گذشته است.

وی در پایان تاکید کرد: سال گذشته 80 درصد فارغ‌التحصیلان مقطع کارشناسی دانشگاه علم و فرهنگ، در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه‌های دولتی و 50 درصد دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد، در مقطع دکتری دانشگاه‌های دولتی و آزاد پذیرش شدند.

منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب