تلاش‌های موفقی در تشخیص زودهنگام سرطان داشته‌ایم

یکی از موضوعات مهم در درمان بیماری سرطان، تشخیص زودهنگام آن است که در این زمینه محققان این پژوهشگاه مطالعاتی را در دستور کار دارند و به نتایج خوبی نیز رسیده‌اند.

تلاش‌های موفقی در تشخیص زودهنگام سرطان داشته‌ایم

به گزارش ایسنا، دکتر محمد رضا صادقی در نشست خبری امروز با تاکید بر اینکه این پژوهشگاه در دو حوزه تخصصی متمرکز شده است، افزود: یکی از این حوزه تولیدمثل و درمان ناباروری است که بر این اساس این پژوهشگاه با راه‌اندازی مرکز درمان ناباروری اقدام به ارائه خدماتی در زمینه تولیدمثل و درمان ناباروری کرده‌اند.

وی با بیان اینکه این مرکز درمانی به عنوان یک مرکز مرجع برای وزارت بهداشت است، ادامه داد: علاوه بر آن، این پژوهشگاه در زمینه درمان سرطان نیز مطالعات گسترده‌ای را انجام داده است.

معاون پژوهشی پژوهشگاه ابن‌سینا، درمان سرطان در این پژوهشگاه را مبتنی بر ایمنوتراپی دانست و یادآور شد: یکی از موضوعات مهم در درمان بیماری سرطان، تشخیص زودهنگام آن است که در این زمینه محققان این پژوهشگاه مطالعاتی را در دستور کار دارند، چرا که این محققان معتقدند که بسیاری از انواع سرطان‌ها با تشخیص زودهنگام، قابل درمان است.

صادقی با اشاره به عدم تشخیص زودهنگام این بیماری در افراد مبتلا خاطرنشان کرد: در حال حاضر برای درمان این نوع بیماری در مراحل پیشرفته از روش‌هایی چون رادیوتراپی و شیمی درمانی استفاده می‌شود که این روش‌ها نه تنها سلول سرطانی بلکه سلول‌های سالم بدن را نیز از بین می‌برند.

معاون پژوهشی پژوهشگاه ابن سینا با اشاره به اهمیت آنتی بادی‌های منوکلونال خاطرنشان کرد: محققان این پژوهشگاه در صدد هستند تا با تولید آنتی بادی‌های منوکلونال اقدام به تشخیص زودهنگام سرطان در افراد کنند.


منبع :

پاسخ تلفنی به سوالات شما
پاسخ تلفنی به سوالات مشاوره ای و آموزشی شما

باسخ به سوالات شما در زمینه مشاوره کارنامه و هدف گذاری برای آزمون ها ، شروع مطالعه برای کنکور 97 ، روش درس خواندن ، مدیریت منابع و تکمیل ظرفیت کنکور 96 و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب
تعادل شیمیایی از شیمی چهارم دبیرستان
  برای شرکت در کلاس کلیک کنید( چهارم رياضي)
دبیر : فرزاد نجفی کرمی