ارزیابی و تحلیل آزمون 29 مرداد 95 چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 29 مرداد سال چهارم انسانی (سومین آزمون تابستان)

ارزیابی و تحلیل آزمون 29 مرداد 95 چهارم انسانی

ارزيابي و تحليل آزمون 29 مرداد سال چهارم انساني

دانش‌آموزان پر تلاش انساني؛ سلام!

سومين آزمون پروژه‌ي تابستان نيز برگزار شد و اميدواريم توانسته باشيد با موفقيت آن را پشت سر بگذاريد. همان‌طور كه ديديد سؤالات بخش نگاه به آينده‌ي آزمون امروز، بار ديگر با تكرار مطالب قبلي از صفحه‌ي اول كتاب‌هاي درسي سال چهارم شروع شده بود تا اگر دوستاني نتوانسته بودند در دو آزمون قبلي، مطالعه‌ي اين بخش‌ها را كامل كنند، در اين آزمون به جبران آن بپردازند و هم‌چنين دوستاني كه آزمون امروز، اولين آزمون آن‌ها بوده است و تازه به برنامه‌ي راهبردي كانون پيوسته‌اند، از ساير دانش‌آموزان كانوني عقب نباشند. اين روش (مرور و دوره‌ي بخش نگاه به آينده از ابتداي كتاب درسي) تا پايان آزمون‌هاي تابستان ادامه خواهد داشت تا با مطالعه‌ي چند باره‌‌ي اين مباحث، در سال تحصيلي جديد، از ديگر دانش‌آموزان گوي سبقت را برباييد. اميد است تا با حضور مستمر خود در آزمون‌هاي تابستان، اين دوران طلايي رتبه‌هاي برتر كنكور را با موفقيت طي كنيد و با آمادگي و آرامش بيش‌تري سال تحصيلي جديد را آغاز كنيد.

اکنون که آزمون 29 مرداد به اتمام رسيده است، لازم مي‌دانيم قبل از تحليل و بررسي اين آزمون توجه شما را به نکاتي درباره­ي آزمون 12 شهريور جلب کنيم.

آن‌چه درباره‌ي آزمون 12 شهريور بايد بدانيد:

1- ادبيات عمومي: در اين آزمون تعداد سوالات اين درس تغييري نخواهد کرد. تنها تغيير صورت داده‌شده‌ي اين درس تغيير بودجه‌بندي آن‌هاست که ديگر بودجه‌ي آزمون 29 مرداد در اين آزمون تکرار نمي‌شود و سوالات از آغاز کتاب نخواهد بود.

2- عربي (3): در اين آزمون تعداد سوالات اين درس نيز تغييري نخواهد کرد. تنها تغيير صورت داده‌شده‌ي اين درس تغيير در بودجه‌بندي آن است که ديگر بودجه‌ي آزمون 29 مرداد در اين آزمون تکرار نمي‌شود و سؤالات از آغاز کتاب نخواهد بود. هم‌چنين همانند آزمون 29 مرداد 10 سؤال از كتاب زرد عمومي اما اين بار منتخب از سؤال‌هاي رشته‌ي تجربي خواهيم داشت.

3- دين و زندگي: : تنها تغييري که آزمون 12 شهريور نسبت به آزمون گذشته در اين درس داشته تغيير بودجه‌بندي اين درس مي‌باشد. 10 سؤال برگزيده از كتاب زرد عمومي نيز از رشته‌ي تجربي خواهد بود.

4- زبان انگليسي: تنها تغييري که آزمون 12 شهريور نسبت به آزمون گذشته در اين درس داشته تغيير بودجه‌بندي زبان‌انگليسي 3 مي‌باشد. 10 سؤال برگزيده از كتاب زرد عمومي نيز از رشته‌ي تجربي خواهد بود.

5- دفترچه‌ي اختصاصي: در آزمون چهارم تابستان تعداد سوال‌هاي درس‌هاي اختصاصي و چيدمان آن‌ها نسبت به آزمون 29 مرداد هيچ تغييري نداشته است.

6- سوالات نگاه به آينده و نگاه به گذشته: در بخش نگاه به آينده‌ي سه درس رياضي سال چهارم و درس ادبيات فارسي سال چهارم و عربي اختصاصي سال چهارم تعداد 8 سوال از مباحث آزمون 6 شهريور طرح شده و فقط 2 سوال از مباحث جديد قرار گرفته است و اين بار در درس‌هاي رياضي سال چهارم و رياضي سال اول آزمون شاهد (گواه) خواهيم داشت.

 در دروس پايه (نگاه به گذشته) نيز، فقط بودجه‌بندي داراي پيشروي جديد خواهد بود و تغيير ديگري رخ نخواهد داد.

چند توصيه:

دوستان عزير، پس از برگزاري هر آزمون بهترين استفاده‌اي که از زمان مي‌توان داشت، زماني است که به بررسي آزمون برگزار شده اختصاص داده مي‌شود لذا پيشنهاد مي‌کنيم در همان روز و يا روز بعد از آزمون حتماً سوالات آزمون را بررسي کنيد و سوالاتي را که به آن‌ها پاسخ نداده‌ايد و يا پاسخ غلط داده‌ايد در يک يادداشت جداگانه جمع‌آوري کنيد. چرا که با تکرار اين يادداشت‌ها مي‌توانيد آن سوال را براي هميشه در ذهن خود تثبيت کنيد تا اگر دوباره در آزمون‌هاي بعدي و يا در کنکور با سوالي مشابه همان سوال مواجه شديد، ديگر اشتباه گذشته را تکرار نکنيد و اين‌گونه مي‌توانيد درصد خود را افزايش دهيد و از اشتباه گذشته پلي براي موفقيت آينده بسازيد.

نکته‌ي ديگري که بايد به ياد داشته باشيد اين است که آزمون‌هاي غيرحضوري که در اختيار شما قرار داده مي‌شود، آزمون‌هاي متناظر سال گذشته است که پيشنهاد مي‌شود حتماً زماني براي پاسخ‌گويي به اين سوالات قرار دهيد. چرا که مي‌توانيد با بررسي اين سوالات و مقايسه‌ِ خود نسبت به دانش‌آموزان سال گذشته ديد بهتري نسبت به عملکرد خود بيابيد.

در آزمون 29 مرداد چهارم انساني چه گذشت؟

الف) وضعيت سيستم ده‌دهي:

براي آن‌که اطلاعات استخراج شده از سيستم ده‌دهي آزمون 29 مرداد، حالت کاربردي و مفيدي براي شما داشته باشد و در حد يک اطلاع‌رساني صرف از سوي ما به شما باقي نماند؛ خواهشمنديم تا اطلاعات کلي مندرج در جداول زير را با نتيجه‌اي که شما شخصاً در آزمون امروز کسب نموده‌ايد، مقايسه کنيد. از نتايج حاصل از اين مقايسه مي‌توانيد براي بهبود رتبه و تراز خود در آزمون آينده (12 شهريور) بهره ببريد. (يک بار امتحان کنيد! يقين داريم مشتري خواهيد شد!!!)

خانه‌هاي زرد به اين معني است كه سطح دشواري سؤال‌ها يك واحد از سطح دشواري ميانگين سؤال‌هاي كنكورهاي سه سال اخير دشوارتر بوده و رنگ قرمز به معني دو واحد دشوارتر است. از سوي ديگر رنگ سبز به معني يك واحد آسان‌تر و رنگ آبي به معني دو واحد آسان‌تر مي‌باشد. خانه‌هاي سفيد رنگ نيز انطباق آزمون با معيار كنكور را نشان مي‌دهند.

ارزیابی و تحلیل آزمون 29 مرداد 95 چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 29 مرداد 95 چهارم انسانی

ارزیابی و تحلیل آزمون 29 مرداد 95 چهارم انسانی

 به‌عنوان مثال، 38% از كل شركت‌كنندگان در آزمون 29 مرداد به سراغ پاسخ‌گويي به سؤالات بخش نگاه به آينده‌ي درس رياضي پايه (سال چهارم) رفته‌اند.

مزيت مطالعه‌ي درس‌هاي سال چهارم در تابستان براي شما اينست كه در سال تحصيلي كارتان سبك‌تر مي‌شود و در درس‌هايي كه پيش‌خواني كرده‌ايد از همكلاسي‌هاي خود جلو مي‌افتيد. هم‌چنين در طي سال تحصيلي برنامه‌ي پيش‌دانشگاهي شما سبك‌تر مي‌شود و مي‌توانيد وقت بيش‌تري به مطالعه‌ي درس‌هاي پايه اختصاص دهيد.

ارزیابی و تحلیل آزمون 29 مرداد 95 چهارم انسانی

دانش‌آموزان گرامي مي‌توانيد با ورود به صفحه مقطع گروه چهارم انساني در سايت كانون سؤال‌هاي درسي خود را به تفكيك از مسؤلين هر درس بپرسيد.

هم‌چنين مي‌توانيد دام آموزشي سؤال‌هاي آزمون 29 مرداد را در سايت كانون ببينيد.

دوستان خوب! اگر در خصوص گزارش‌هايي که بعد از هر آزمون در سايت کانون مشاهده مي‌کنيد، پيشنهاد يا انتقادي داريد يا مايل هستيد در خصوص موارد ديگري نيز به شما اطلاع‌رساني شود، بسيار خرسند و مسرور خواهيم شد از طريق شماره‌ تلفن 66962400 – 021 / داخلي 193 (واحد توليد آزمون چهارم انساني) شنونده‌ي صداي گرم شما باشيم

با آرزوي موفقيت

سارا شريفي (مدير توليد آزمون‌هاي سال چهارم انساني)

پاسخ تلفنی به سوالات شما و برنامه ریزی شخصی

برنامه ریزی روزانه و زمان بندی صحیح برای مطالعه در ایام امتحانات و دوران جمع بندی کدام است؟
مناسب ترین کتاب ها برای دوران جمع بندی ؟
بهترین تغذیه برای افزایش حافظه و کاهش خواب آلودگی و خستگی کدام است؟ چگونه تمرکزم را در حین مطالعه بالا ببرم؟
از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید
ساعت پاسخگویی از 8 صبح تا 12 شب